| xVogue a întrebat:

Din motive personale mama si tatal meu au divortat cand aveam 2 ani de zile. Tata a plecat la Paris si timp de 10 ani nu l-am mai vazut deloc deoarece a fost inchis. Pana l-a urma a venit in Romania sa lucreze putin si aici sa rezolve niste treburi ce trebuiau rezolvate si a stat 6 luni de zile. Eram mai micuta nu bagam de seama relatia tata-fiica pentru ca niciodata nu am avut una si niciodata nu m-am gandit la acea varsta. El s-a intors la Paris fiindca acolo are mai multe relatii in afaceri si sa stea si cu surioara mea vitrega care acum are 10 ani. Mai venea si tata prin Romania si statea o zi in care petreceam putin timp impreuna deoarece el credea ca pe mine doar banii ma interesau, sincer nu tineam la el ca la un tata mereu aduceam vorbe urate la adresa lui, dar recent am realizat ca am nevoie de el, de afectiune din partea lui. L-am sunat odata si l-am intrebat cand vine asta fiind acum vreo 2 luni si mi-a raspuns ca el cand o aduce pe soramea vine incoace. Sora mea mereu sta in Romania la sora lui tata cu verisoarele mele cate o luna pe an in vacanta de vara. Am zis bine si cam atat. Dupa ce a trecut inca o luna am inceput sa plang pentru ca dintr-o data m-a cuprins un sentiment de tristete si de dor de tata, de afectiune din partea lui si l-am sunat plangand si i-am spus daca poate sa vina mai repede ca imi era foarte dor de el. A zis ca incearca dar pana la urma a venit cum a zis la inceput dupa 2 luni. Ne vedem odata pe luna si nu exista zi in care sa nu ma gandesc la el si sa plang macar odata. M-am certat intr-o seara cu el nu mai stiu din ce motiv si i-am spus ca am nevoie de afectiune din partea lui si ca imi este mereu foarte dor de el. Cunostintele din partea tatalui meu spun ca el ma iubeste, iar cunostintele din partea mamei unii spun da iar altii ba. Acuma sincer nu stiu ce sa fac chiar am nevoie de afectiune din partea tatalui meu simt ca innebunesc si imi este mereu foarte dor de el, nici nu ma prea suna mai deloc mereu eu il sun sa il intreb cum e si ce face. Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa fac si daca ar trebui sa ii spun ceva ce ar trebui sa ii spun? Sa stiu eu ca se gandeste si el din cand in cand la mine. Multumesc!

12 răspunsuri:
| copiladolescent a răspuns:

Sincer, cred ca ar trebui sa ii citesti ceea ce ai scris aici!

| xVogue explică (pentru copiladolescent):

Nu are timp sa ii citesc atata.

| copiladolescent a răspuns (pentru xVogue):

Draga mea, gandeste-te ca noi, niste complet straini, am avut timp. isi va face si el daca arati cat de important este pentru tine.

| Bebe09 a răspuns:

Urata povestea ta,dar capul sus tu inca ai un tata,asa ca profita la maxim de el, iar zilele cand il intalnesti, fale sa fie cele mai frumoase. Daca el nu te suna, suna-l tu, streseazal intr-un cuvant.Este clar ca si el te iubescte, pe ca orice parinte isi iubescte copilul, doar ca in situatia ta s-a pus distanta intre relatia ta cu tatal tau.Asa ca fa tot posibilul sa treci peste ea, parintii sunt cel mai frumos lucru din viata.

| xVogue explică (pentru Bebe09):

Nu pot sa trec peste astahappy el vine odata pe an aici.

| mada1820 a răspuns (pentru xVogue):

Inteleg foarte bine prin treci, si eu am trecut prin situatii de acest gen, dar am crescut si am invatat sa traiesc fara el, la tine vine totusi odata pe an la mine vine odata la 3 ani.Este foarte greu sa cresti fara un tata, ti-o spun din proprie experienta, gandeste-te ca acolo unde este el te iubeste si cum ai spus si tu cu banii nu poti cumpara fericirea unei persoane, dar asta este viata...capul sus si mergi inainte o sa te faci tu mare si nu o sa-ti mai fie asa de greu.

| 5a a răspuns:

Ai scris un adevarat roman, singurul care te poate ajuta este un psiholog!

| lSummerl a răspuns:

E un subiect delicat

| Mirela77 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ajutorul unui psiholog care sa te ajute intrucat vad ca mama si rudele nu te prea ajuta.Nu iti fie teama sa ceri ajutorul!

| amaliaamely a răspuns:

HEI! Deci cu sigutranta tatal tau te iubeste.dar poate lucreaza mult ca cand vine sa poata sa iti cumpere ti tot ce vrei si sa iti arate prin acele lucrui pe care ti le-a cumparat ca TE IUBESTE! Ar trebui sa ii zici ca ti-e foarte dor de el si ca daca pote sa te viziteze mai deshappy
Sper ca te-am ajutat.
Si nu uita sa ZAMbestihappyhappyhappy:

| Ghitoaica_Florentin_1998 a răspuns:

Sunt sigur ca si el te iubeste si nu il parasi pentru ca totusi este tatal tau nu te lua dupa rude iate dupa ce simti tuwinking!

| Alexa_8901 a răspuns:

Eu cred ca odata si odata trebuie sa stai de vorba cu el ...sa ii spui tot ce simiti sa ii spui ca ai nevoie de el, ca iti e dor de el, si ca ai nevoie sa va vedeti mai mult. Daca nu ii spui la timp poate va indepartati si mai mult..totul se rezolva prin comunicare, incearca si ai sa vezi ca nu e nimic de pierdut, pana la urma e tatal tau si trebuie sa-i pese de tine sad. Sper ca te-am ajutat sad:*