| YouNiquE1998 a întrebat:

Familia mea este destul de complicata..am un frate de 25 de ani care a facut teologia si o postliceala,si din cauza teologiei a fost indoctrinat cu anumite lucruri,iar dupa si a luat anturaj nasol,iar in prezent este lipsit de bun simt, mincinos, lingusitor.Probabil ca vi se pare tiparul de persoana la varsta aceastalaughing, dar eu nu am vazut niciodata pe cineva ca el.Am 17 ani si relatia mea cu el s a cam dus de cativa ani.In vara aceasta,a vrut sa plece in Danemarca la munca,parintii i au dat bani,iar dupa nici macar o luna,s a intors acasa,de ce? Pentru ca a refuzat sa faca ce i s a spus. Dupa cum v am zis,a fost indoctrinat,si e de parere ca el nu trebuie sa asculte de nimeni.Bun,dupa ce a ajuns acasa,a zis ca vrea in Anglia,parintii i au dat bani din nou sa plece.A plecat,ajuns acolo si a luat teapa cu serviciul, ai mei i au mai trimis bani inca vreo luna, dupa care si a gasit de munca vreo 2 luni, si anume, pana la sfarsitul lui noiembrie.Si de atunci nu a mai lucrat.Aseara a venit a venit acasa, si de azi a inceput scandalul.Bineinteles ca tot ai mei i au platit transportul, si au cheltuit cu el 100 si de milioane, bani pe care nu ii vor mai vedea inapoi.Ideea e ca,el ii minte foarte mult pe ai mei,a intors o pe mama impotriva mea,si nu stiu cum sa fac, si ce sa fac, sa le arat alor mei lucrul asta.Simt o tensiune,comenteaza in orice lucru,ma face in toate felurile, si mama pur si simplu nu ii zice nimic. Dupa ce a facut si cu Anglia sicu Danemarca, nici macar un "ai gresit" nu i au zis...de dimineata plang si nu inteleg ce pot sa fac sa fie bine, nu stiu, sa schimb ceva...Va rog mult, ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Acum fara suparare, dar prostia nu are leac si orice incercare se poate dovedi inutila.In loc sa iti bati capul cu problemele lui, care in final o sa il traga in,, groapa,,, mai bine te axezi pe lucruri importante pentru tine si pentru viitorul tau.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A vrut sa mearga pe un drum bun cu teologia dar anturajul l-a stricat.Esti deranjata ca nu tine cont de sfaturile tale. Daca esti mai mica decat el e greu sa il schimbi. Daca parintii ii fac toate poftele e clar de ce a ajuns asa.Nu vad ce sfat iti pot da.Caracterul unui om este foarte dificil.

| untu a răspuns:

Fratele tau a facut teologia degeaba, urma sa devina un preot bun, dar nici chiar asa si cred ca si-a tocat banii dati de parintii tai la jocuri de noroc din strainatate, dar din pacate sint sanse mari sa devina vagabond sau huligan( golan)!

| YouNiquE1998 explică (pentru untu):

Stiu asta,si stiu ca nu va avea niciun viitor,situatia e mai complicata, e mult de zis despre el, si stiu ca nu o sa se schimbe, e mult prea orgolios ca sa o faca, si se crede superior.Iar ai mei vor avea de suferit cel mai mult datorita faptului ca nu au stiut sa l puna oleaca cu botu pe labe si sa l potoleasca

| untu a răspuns (pentru YouNiquE1998):

Ce pacat! imi pare rau pentru voi, dar roaga-te pentru fratele tau sa iasa din situatia asta complicata! Are nevoie cateva sedinta la un psihiatru si la un psiholog( sedinte de psihanalize), ca poate il ajuta sa gaseasca rezolvarea tuturor problemelor! Doamne-ajuta!

| Lawliet14 a răspuns:

Sper ca s-a lasat de teologie!