| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Ieri am fumat o tigare. dar am fumat`o extrem de repede trageam intr`una din ea. Dupa ce am fumat m`a luat ameteala am si vomitat. si de 2-3 zile simt ceva in gat si imi vine intr-una sa tusesc. am senzatia ca imi vine sa tusesc ca sa scot fumul ala din plamani cred ..nu inteleg ce tot am de imi vine sa tusesc.Siiiii am fumat cu o colega asta vara si ne-au vz niste colegi dar au zis ca nu sunt bulangii sa ne spuna.Eu am crezut ca ei zic la caterinca dar in ora de engleza nu-s cum a venit vb de tigari si s-au intors spre oni.Eu ziceam ca nu am fumat ca nu e adv si ziceau ca eu trag in piept ca fumez calumea.Eu negam tot.dar cand mi-au zis ca m-au vz ca eu trag in piept si colega mea in gura. era clar chiar ne vasusera. Vreau rasp la aman2 intrebarile big grin sau macar la prima. Fundaa ca va omor laughing))

5 răspunsuri:
| Ironicnαme a răspuns:

Mestecă o gumă, bea un ceai. Îţi va trece acea nevoie de tuse. Şi la a doua întrebare... există şantaj! laughing

| Raizing a răspuns:

Daca este prima tigare trasa asa se intampla la toti(ameteala, tuse etc)E normal

| Chainsaw explică (pentru Raizing):

Din contra nu e prima. fumez cam de 2 ani dar nu mereu happy uneori cam din cand in cand.

| Raizing a răspuns (pentru Chainsaw):

Din cand in cand rolling on the floor am inteleswinking
a fost prea tare "tigarea" si de aia a aparut tusea happy
daca mai ai tusea trege mai usor sau lent daca tot persista tusea e posibil sa fi mai sensibil(a) daca tot insista tusea(si nu esti racit(a) si nu trece atunci da ai ceva la plamani.
dar cred ca nu ai nimic la plamani doar ca sunt prea tari sau dure pentru tine laughing

| Octavian26 a răspuns:

Se exagereaza cu fumatul excesiv (cand faci tigarea racheta) Gatul tau este foarte sensibil iar tu ii dai din belsug fum toxic si fierbinte! Ti-ai iritat gatul de aici si starea de voma. Invatatura pe viitor sa nu mai faci asa! Nu cred ca dureaza mai mult de o saptamana (fara medicament) si iti trece!