| Ella203 a întrebat:

Buna TPU! Imi place de fratele celei mai bune prietene... (suntem si colegi)
Cred ca si el ma place pentru ca:
1 Se uita la mine in ora
2 Imi zambeste cand ma uit la el
3 Câteodată ma ocoleste
4 Altori vorbeste cu mine mult
5 Prietenul lui cel mai bun m-a intebat pe cine plac si nu am putut sa ii spun adevarul asa ca am spus un nume la nimereala iar X a reactionat urat
(X fiind baiatul de care imibplace)
6 Sora lui tot bate apropouri de genul "ca e dragut; ca place o fata; ce dragut ar fi daca am fii impreuna "

Sunt clasa a 8 a asa ca mai am decat un an la dispoziție. VREU VARIANTE RAPIDE

Credeti ca ma place?
Ce ar trebui sa fac sa ma apropii mai mult de el(sunt o fire timida)?
Credeti ca ar fi ok sa fim impreuna tinand cont ca e fratele prietenei mele si ca suntem colegi?
Cum sa fac sa il fac sa imi spuna de cine ii place fara ca el sa isi dea
seama ca il plac?
VA MULȚUMESC!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa te focusezi pe carte si sa lasi dramele la scoala, ca nu ai timp de asa ceva, cand un examen atat de important il vei avea in mai putin de 1 an.

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru Violleta2022):

Gandire de 1980....viata nu inseamna doar scoala, job si sa faci un copil...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexBombaRusa):

Dar ce inseamna, sa stai toata ziua pe joculete, sa fii analfabet, sa uiti de scoala, ca sa ajungi un parazit al societatii?

| Lioana a răspuns:

Te place? Ceea ce simti tu conteaza cel mai mult. Noi nu putem sti mai mult decat tine. Daca tu simti ca baiatul te place inseamna ca asa e. Nu astepta sa ti-o spuna direct in fata pentru ca daca nu e genul de tip direct (care mie nu imi place) nu o va spune. Asa cum nici tu nu ai avut curaj sa o spui. Poate chiar l-ai descurajat cand ai spus ca iti place de alt baiat si asta iti scade din sansele de a mai spune el ca te place.
Vorbeste pur si simplu cu el, imprieteniti-va si lasati vorbele mari de iubire ca oricum nu va tineti de ele la varsta asta. Daca e dragoste intre voi veti simti si o veti trai.

| Impotent19 a răspuns:

Fii tu insuti asta conteaza cel mai mult, vezi cum se uita la tine, ochii nu mint niciodata