| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU

Imi place mult de un baiat pe care il cunosc de la. 3 ani.
Suntem amici si prieteni de cand lumea. Am avut primul sarut deja, dar, a fost un simplu joc si nu stiu daca a insemnat ceva pentru. el.In orice caz s-a intamplat acum mult timp.
El este cu toate fetele din clasa si ma raneste cand spune,, uite, tu, sunt cu Andra".
Eu ma port ca si confidenta lui, prietena lui, fiindca sunt singura fata cu care este asa apropiat.
Asta-vara il placeam atat de mult, incat mi-am facut curaj si l-am intrebat daca ma place. A spus ca da, dar nu cred ca a fost ceva serios, fiindca n-am fost impreuna.
Mereu venim impreuna acasa, suntem vecini.
Ceva timp l-am urat fiindca era cu toate fetele, dar nu se gandea la mine.

De fiecare data imi spunea asta.
Incercam sa actionez ca o prietena, nu ca o amica geloasa.

Mi-e foarte frica, daca el ma vede ca o amica buna si nimic mai mult?

Răspuns Câştigător
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Poate el o face intentionat ca sa iti vada reactia, sau poate el nu este cu tine pentru ca nu ar vrea sa strice relatia aceasta stransa, de prietenie.Deobicei baietii se prind mai greu, mai ales daca sunteti de aceeasi varsta.Si e normal sa fie cu fel de fel de fete, pentru ca asa isi va alege singur fata potrivita.Momentan,nu cred ca tine la cineva, dar ar fi bine sa ramai la fel de apropiata, si sa il astepti pe el sa faca primul pas.Il va face exact cand te vei astepta mai putin.Deci,nu uita happy capul sus, si la fel de apropiata.Fa.le pe celelalte fete geloasehee hee

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai rabdare.El nu este pregatit pentru o relatie stabila.

| oprescudorin11 a răspuns:

Fii sigura de asta! In plus, cunoscandu-va de mici, te considera gata cucerita, e sigur pe tine, probabil face greseala sa -si incerce norocul si cu altele. Poti incerca (desi 'prima atentie e sa nu vatemi), sa nu-i mai dai atentie o vreme, sa faci pe grabita si preocupata, atunci cand vrea sa se mai confeseze la tine). E dura incercarea, s-ar putea sa-si dea seama ca te iubeste, daca te iubeste, sau sa nu-i pese daca nu-i pasa de tine.E o sugestie periculoasa. Tu hotarasti.
Iti repet, si eu am avut o prietena de cand aveam 2 ani, ne povesteam de toate fara jena, ne studiam corpurile, dar trecand de pubertate, am inceput sa ne rusinam unul de altul, fata si-a gasit pe unul, eu pe una :over game!
Sa te astepti si la asta.Nu-ti mai fi frica, che sara, sara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de unde sa stii cum te priveste, daca simte ceva aparte pentru tine sau nu decat daca discutati. E posibil ca si lui sa ii placa de tine asa cum tu il placi dar poate nu isi dea seama si poate ii trebuie un imbold. Ar fi interesant sa ii deschizi ochii.

| kandaraki a răspuns:

Tu te-ai obisnuit cu el si din cauza asta esti 'orbita' si nu vezi alt baiat, te-ai deprins cu el, o.k a fost un sarut, nu inseamna nimic acest lucru. Incearca alte activitati, sa vii fara el acasa, sa faci alte chestii si gaseste-ti alt prieten/iubit, succes

| alezander12 a răspuns:

Spune-i ce simti! Nu rata sansa. Daca intr-adevar tii la el trebuie sa-i spui!