| xFaith a întrebat:

Buna TPU.

In februarie este ziua mamei prietenului meu. Ea nu ma suporta... credeti ca ar trebui sa ii iau un buchet de flori, macar sa ii arat prietenului meu ca nu am nimic cu ea?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
dar nu trebuie sa ii demonstrezi nimic nimanui, tu gandeste ca e mama iubitului tau si din respect se merita sa ii oferi un buchet de flori.
O zi frumoasa sa aihappy

| Solsagan a răspuns (pentru caramela):

1. Respectul se câştigă.
2. De ce i-ar lua ceva, când nu stă cu ea, stă cu fiul ei? thinking
3. Statutul de mamă a prietenului nu obligă oferirea respectului, insistând asupra punctului 1.

| caramela a răspuns (pentru Solsagan):

Este adevarat ca respectul se castiga, dar sa nu uitam ca o floare te scoate din multe proble si e un gest foarte dragut, nu trebuie sa demonstrezi prin cadouri, dar o floare e binevenita mereu.
O seara bunahappy

| Solsagan a răspuns (pentru caramela):

O floare e o buruiană frumos colorată care se usucă la un moment dat. Eu aş prefera să-mi dea cineva o eugenie, decât o floare. thinking

| caramela a răspuns (pentru Solsagan):

Daca asa consideri tu, nu vreau sa te contrazic.

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,poti sa faci gestul asta.

| darrio2007 a răspuns:

Daca el te intelege nu vad de ce poate sa creada asa ceva? Este bine un buchet de flori.Doar sa il primeasca.

| xFaith explică (pentru darrio2007):

Adevarat macar sa il primeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat nu ai nimic cu ea sincer, poti face asta. Dar daca nu o agreezi nu trebuie sa o faci. De ce sa-i demonstrezi ca nu ai nimic cu ea, cand tu poate chiar ai si esti indreptatita sa ai? Fa ce simti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un nepotel!

| xFaith explică (pentru anonim_4396):

Ar fi ceva laughing Cred ca ar murii saraca.

| AndyLavy a răspuns:

Eu in locul tau nu i-as lua nimic. oricum nu te place, luandu-i flori nu o va face sa tina la tine, asa ca dai banii degeaba. eu am incercat lucrurl asta si n-a mers, si acum regret.

| Generalul a răspuns:

Pai daca nu te suporta, te-a invitat la ziua ei? Cumpara-i un buchet si eventual si o cutie de bomboane, nu are cum sa nu le primeasca si poate se va simti si prost pentru atitudinea ei fata de tine...

| siliker a răspuns:

Ar fi frumos un buchet destul de mare big grin.

| CosticaPizza a răspuns:

Nu ii cumpara nimic, ba chiar poti sa te duci fara sa ii zici lma pentru ca te faci ca nu stiai

| Lore23Loredana a răspuns:

Paza buna trece primejdia rea. Cadoul este doar un gest dragut prin care ii arati cuiva ca ti la el/ea in momentul de fata mama prietenului tau

| dianuska a răspuns:

Cred ca vei face un lucru placut pentru mama prietenului tau si poate ea chiar te va incepe a place, nu ar fi rau si un cadou mai origunal si frumos, placut.succes.Funda?

| paparazzi a răspuns:

Iai un buchet de flori si un cadou