| dani79 a întrebat:

Buna TPU.Ma chinuie o problema de ceva timp si nu stiu cum sa-i fac fata.Totul a inceput cu niste priviri nevinovate dar care pe mine m-au dat gramada.Pe zi ce trece ma gandesc la ea din ce in ce m-ai mult si desi am incercat sa o uit nu pot.Problema e ca daca o vad e si m-ai rau.Suntem colegi de lucru si nu mi s-a parut o idee buna sa o abordez acolo pentru a nu o face sa se simte eventual incomfortabil.As vrea totusi sa ii spun ca as vrea sa o cunosc mai bine si m-am gandit sa-i scriu un mesaj pe facebook.Credeti ca-i o idee buna?))Apreciez un sfat sincer.Va multumesc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ideea este foarte proasta. Parca ai fi un copil se 10 ani care se ascunde in spatele unui calculator, incercand sa o cucereasca pe Ileana Casanzeana.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i in fata, chiar daca este la lucru. Sau mai bine invit-o la o cafea dupa program. Poate gasesti un mod sa ii oferi si o floare.

| Mayar a răspuns:

Dar ce mosu acum?! Doar nu o ceri de sotie! O inviti undeva, la restaurant, fast-food, etc si vorbiti, va cunoasteti. Daca totul e ok, relatia va merge de la sine, daca nu, macar stii raspunsul fara ca macar sa fi intrebat.

| BiancaPaula15 a răspuns:

Cred că mai bine îi spui în față, daca ai emoții trimite-i un mesaj laughing