| BiaBiancaBia a întrebat:

Bună TPU.

Mama vrea să mă ducă la ginecolog să vada daca mai sunt virgina.
Eu nu mai sunt virgină, șii i-am spus mamei că inca mai sunt, am mințito, dar când mă va duce, pot să fac ceva ca ginecologul săi spuna ca inca mai sunt? Am mințito și nu cred ca va ieși bine sad + că mama este mai nervoasă uneori. Ce să fac? sa-i spun adevărul?

Răspuns Câştigător
| JenniferD a răspuns:

Oricum ea banuieste ca nu ai mai fi, iar daca temerea ei se adevereste si mai presus de asta se convinge ca ai mintit-o si a mai dat si banii pe consultatie degeaba (cam 50 lei) fii sigura ca va face tare urat.racunoaste si se va acomoda cu ideea mai bine iti iei o bataie acasa decat in public. funda?

| BiaBiancaBia explică (pentru JenniferD):

Sinceră să fiu, mai bine imi iau bataie acasa, dar nu pot sa îi spun, am o frică în mine sad

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce crezi că vei rezolva mintind o? Este mama ta, nu un străin, sint sigur că prietenelor tale deja te ai lăudat că nu m ai esti virgină, de ce să te bucuri cu strpăinii care niciodată nu i ti vor binele iar cu mama ta care te a făcut să fii mincinoasă, ce crezi că i ti face te omoară? Nu cred, ci doar va striga la tine cit o tine gura iar după aia tace că vede că nu are ce face, virginitatea odată pierdută nu o m ai primesti inapoi, eu sint de părere să o i ei pe mama ta deoparte cind sinte ti voi două, cauti un moment in care ea este calmă si discutati situatia ca două prietene, ce zici?

| neutrino a răspuns:

Mama ta, stii ca nu este batuta-n cap. Ea doreste confirmarea ta, nu se se faca de rusine, cu tine, in fata medicului.

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa ii spui adevarul pentru ca oricum va afla. Desi eu nu inteleg mania asta a unor "mame" de a verifica virginitatea fetelor. De parca ar mai putea sa faca ceva... eventual sa isi dea palme ca au crescut ce au crescut si nu au fost in stare sa isi educa copilele...Numai la tigani am mai vazut astfel de obiceiuri!

| sensualus a răspuns:

Si daca erai virgina ce?! erai ingerasa mameilaughing

| val31989 a răspuns:

Normal.Spune-i...mai bine sa stie de la tine ca nu mai esti.winking

| Oviiyy a răspuns:

Parerea mea nu te lasa tarata intr-o astfel de murdarie. Nu te duci si cu asta basta iar de spus nici atat, isi va da ea seama in timp ca trebuie sa se intample si asta. Nu te ajuta la nimic acest gest ba din contra te va afecta mai tarziu in relatiile cu baietii pe care ii vei avea. Eu zic sa nu te duci si sa iti impui punctul de vedere, bineinteles calm si cu tact.

| maryus83 a răspuns:

Cati ani ai? daca ai peste 18 ani poti sa...

| BiaBiancaBia explică (pentru maryus83):

Să? am 17 ani.

| maryus83 a răspuns (pentru BiaBiancaBia):

....sa refuzi sa faci testul. poate ar merge si la 17 ani, nu are dreptul sa te oblige nici ea si nici doctorul sa faci un test pe care nu ti-l doresti

| cristinutza07 a răspuns:

Spune-i ca esti pe ciclu... apoi starngeti bani si du-te la un doctor sa te coase....sau poti sa ii spui ca ti s-a rupt himenul de la sport (spagatul )
ps fundita?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cristinutza07):

De ce o inveti prostii? Dacă face infectie si moare pe masa de operatie? La ce doctori priceputi avem nu e de mirare.

| BiaBiancaBia explică (pentru cristinutza07):

Esti conștientă că dacă fac asta o voi minții incă odata? șii daca mă prinde...

| cristinutza07 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da si asta e drept...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cristinutza07):

Vrei să o ai pe constiință? Tu sigur ai vrut să o inveti de bine, dar nu ai cu cine in Românica

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BiaBiancaBia):

Ce a m ai bună minciună este adevărul in orice situatie.

| tenutza a răspuns (pentru cristinutza07):

Sau de la un ob?laughing)

| marya868686 a răspuns:

Pai ai facut cu prietenul tau? daca da incearca sa-i spui zilele astea cat de mult il iubesti si chiestii daste, dar daca nu-i vei spune se va enerva mai rau cand va afle, incearca s-o prinzi intr-un moment in care nu-i nervoasa

| Abbcdd a răspuns:

Cel mai bine este sa ii zici adevarul, cu ginecologul nu va fi sigur ca va merge mai ales daca mama ta va fi in aceiasi incapere cu tine in timpul consultului. Spune-i adevaru, evident va fi nervoasa si se poate sa iti interzica unele chestii adica te va pedepsii daca esti inca minora. Dar crede-ma supararea va fi mai mica daca ii vei spune tu si nu afla de la ginecolog. Sper ca te-am ajutat happy