| UbexFlo a întrebat:

Buna TPU.

Pana acum v-am eu ajutat eu pe multi dintre voi, acum a venit si randul meu sa cer ajutor pentru ca chiar nu mai stiu ce sa fac.
Nu cred ca are rost sa i-au povestea de la capat.Important e ca avem 2 ani si 2 luni impreuna si ca ai mei nu-l suporta pe el, ai lui nu ma suporta pe mine.Mai exact nu prea avem pe nimeni de partea noastra si mai nou se pare ca nici pe noi nu ne mai avem unul de partea celuilalt. Cel putin la certuri.fiecare e pentru el.
Vreau sa va rog din start sa nu spune-ti"desparte-te de el"pentru ca vreau metode de imbunatatire ale relatiei nu metode de despartire. Daca vreau sa ma despart si nu sunt in stare singura am om de baza sa ma ajute, deci fara despartire pentru ca vreau sa indrept relatia nu sa-mi bag... in 2 ani de sentimente.

De ceva vreme, cam de multa vreme ne certam mereu din tot felul de porcarii sad Din chestii care nici macar nu au un gram de imprtanta.
Acum 6 luni am avut o intalnire urata de tot, nu ma simteam bine si m-am comportat cum nu ar fi trebuit sa ma comport si au ramas rani.La el mai mult decat la mine.Astazi trebuia sa ne intalnim dar mie mi-a fost foarte rau si, ca sa nu se mai intample ca la intalnirea trecuta(mi-a zis ca daca se mai intampla o data asa se ridica si pleaca)i-am spus ca nu ne mai intalnim.Chiar ma simteam foarte rau, imi era foarte greata si aveam o stare de maxima somnolenta.Nu m-am ridicat din pat pana la 10 jumate si de obicei la 8 eram deja la calculator.
A facut niste crize de nervi ca el nu mai vine la mine, ca il evit, ca am pretext boala ca sa nu ma mai intalnesc cu el si mi-a vorbit nici urat dar nici frumos plus ca i`a mai spus si matusi-si ce s-a intamplat si aia ii baga tot felul de prostii in cap.
Mentionez ca am fost diagnosticata cu Heliobacter Pylori in stare avansata si am facut tratament timp de o luna aproximativ, si de o luna l-am intrerupt ca sa pot merge la niste analize dupa sa vad cum merge treaba, daca se vad imbunatatiri sau nu.
De cand am inceput sa ma simt rau cu boala asta, mereu imi e greata si daca imi e greata de la propriul scuipat, bineinteles ca o sa-mi fie greata si de saliva altuia asa ca am evitat sa mai stric o intalnire. data trecuta o stricasem ca eram in perioada in care trebuia sa-mi vina menstruatia(imi venise urmatoarea zi)si in zilele alea sunt foarte rigida, agitata si nu ma simt in apele mele.
In ca ceva.am! 6 ani si el 18.Ai mei nu l-au cunoscut inca si nu-mi pot permite sa le cer voie sa merg cu el undeva pentru cateva zile sau sa merg sa ne intalnim.Ma intalnesc cum pot si mai mult pe ascuns, le spun doar rareori ca merg sa ma vad cu el.Suntem din orase diferite si de aici a mai pornit o cearta ca eu astept sa vina el la mine la usa pe cand altii(mi l-a dat ca exemplu pe frac`su)se intalnesc la jumatatea drumului, fac eforturi. El nu vrea sa dea ochii cu tata pentru ca l-a vorbit cam urat intr-un timp(dar nu a facut`o din inima ci sa para autoritar cu mine in fata maica-mii)si asa nu vom ajunge la liniste si pace niciodata.

Acum cateva zile am discutat despre prima iubire pentru ca venise timpul.Pentru mine prima iubire a fost la 12 ani si a durat... putin happy Nu mai stiu exact cat.Nu asta conteaza.Conteaza ca o zi intreaga am stat botoasa dupa ce am aflat niste lucrurii despre acel el de acum 4-5 ani insa dupa inca o zi, doua mi-am dat seama ca nu a fost prima iubire.Doar el m-a iubit pe mine, eu pe el nu.Am fost doar indragostita.Ca urmare, prima iubire este baiatul cu care sunt acum si nu as vrea sa-l pierd pentru nimic in lume chiar daca uneori mai am tendinta sa-i zic"cauta-ti alta si lasa-ma pe mine in pace". Nu ii pot zice aceste lucruri pentru ca il iubesc prea mult, mi-a fost alaturi la bine si la greu, a lasat totul pentru mine si orice problema as avea ma intelege, mai devreme sau mai tarziu.
Poate ca va intelege si motivul certurilor de azi dar mai tarziu si pana mai tarziu o sa am de cearta cu el si nu mai vreau.Sunt satula de certuri pana peste cap.Nu-mi face deloc bine mai ales ca sufar de depresie sad

Apropo, daca stie cineva niste pastile care sa ma faca asa sa fiu indiferenta cand sunt nervoasa sau suprata, ceva calmante care sa fie bune, spuneti-mi.sad

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Doamne! Descarca-te altfel daca a ajuns sa nu te mai inteleaga. Descarca-te prin scris. Crede-ma ca te vei simti putin mai bine. Scrie tot ce ai in minte. Poti sa iti faci jurnal daca vrei.

32 răspunsuri:
| UbexFlo explică (pentru UbexFlo):

Nu cred ca sotia ta a fost urmarita pe strada inainte de nunta pentru ca tu faceai parte din acele lumi.Nu cred ca sotia ta era in pericol din cauza dar totusi a stat cu tine.happy Nu multe fete fac asta si nu multi baieti renunta la salarii de fotbalist de cateva mii de euro si nici nu renunta la vagabonteala pentru o fata. Unii nu-si lasa nici familia in urma ca sa se mute cu sotia, dapai sa renunte la tot si sa inceapa o noua viata.Nu as fi vrut sa spun asta pentru ca astea in niciun caz nu sunt lucruri de spus dar m-ai provocat.E normal ca aici am spus doar ce ma deranjeaza, doar lucrurile rele pentru ca in cazul in care nu ai citit mai jos sunt mai multe lucruri pentru care am ajuns intr-un punct in care am nevoie de sfaturi.Ai fi vrut si sa spun ce am facut in pat, sa spun si ca ce-i al meu e si al lui si invers, ca nu rezistam unu fara altu mai mult de jumate de ora daca nu vorbim la telefon, ca el a grija de mine mai tare ca de un copil mic, ca m-am maturizat datorita lui si ca am scapat de acele schimburi de baieti ca pe sosete tot datorita lui?
Sunt multe lucruri cu care as putea sa-ti inchid gura dar.Nu cred ca sotia ta, dupa cateva luni de cvand erati impreuna ti-a vorbit deschis despre toate problemele ei, inclusiv cele feminine.Nu cred ca tu ai fost deschis cu ea din primele luni, si nu cred ca ai acceptat`o asa cum e.Sunt sigura ca i-ai spus macar o data"schimba`te, schimba asta la tine", pe cand prietenul meu nu mi-a zis asta niciodata si as avea foarte multe de schimbat, crede-ma.Cu toate ca eu i-am mai zis sa se schimbe, asta in momentele cand era paralel cu viata normala, el mie nu mi-a zis niciodata.
Avem foarte multe planuri impreuna, o parte din ele sunt deja incepute si suntem pe cale sa le si terminam insa certuri exista intre oricine, din anumite motive.Noi nu suntem inca perfect maturi sa ne intelegem perfect unul pe altul si, in cazul in care nu ai citit si ce am raspuns mai jos, asa cum am mai zis, probabil s-a saturat sa mai inteleaga.De 2 ani de zile ma plang non stop la el, cel putin in ultimul an.Nu crezi ca ar trebuie sa-i dau un pic de spatiu la chestia asta? Ajunge mai stresat decat mine.Si cand ma cert cu el nu il intreb pe el cum sa ma impac(nu e vorba ca ne certam pana la despartire, nu s-a intamplat asta niciodata, vorbesc in general). Sunt convins ca nici tu nu faci asa cu sotia ta, te descurci singur, nu? Dar uite ca mai sunt si persoane care mai au si nevoie de ajutorul celorlalti.Un sfat in momentele critice, pentru o persoana care face crize de nervi este aghiasma.

| UbexFlo explică (pentru UbexFlo):

Daca ti-a fost "frica" de o replica pe care as fi putut sa ti-o dau si mi-ai dat ignore, uite ca am putut sa-ti raspund la intrebare.happy Adica la raspuns.Dovada de iubire: suporti certurile so nu renunti de la prima cearta.Si asta e iubirewinking