| anonim_4396 a întrebat:

Semestrul acesta imi iese media 9, 06 straight face si nu stiu cum sa le spun parintilor! Ei imi spun ca daca am note mici ma trimit in starda! Nu stiu cum or sa reactioneze. UN SFAT va rog frumos! crying

20 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Ooooo pai e buna media asta.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
În ce clasă eşti? Dacă eşti în clas a8-a,a9-a,a10-a sau a11-a este medie bună. Totuşi să înveţi mai mult în semestrul al doilea.
Le dai mediile şi începi să spui că a fost greu.Sunt sigură că dacă ai medii mari la matematică sau română te vor ierta.

| edy132 a răspuns:

Spunele ca ai luat 9, 06 si de asemenea ai cunoscut un baiat, ati facut sex si ai ramas gravida. Ai inceput sa fumezi, iar dupa asta te-ai gandit sa fumezi iarba si sa tragi pe nas, iar acum nu te mai poti lasa. Spunele ca ai furat un lant dintr-un magazin de bijuterii, iar camera te-a filmat si in seara asta politia iti va bate la usa.

Le mai poti spune ca tot ce ai spus a fost o minciuna, in afara de medie, dar hei, ce poate fi mai rau decat megia generala 9.06?

| vaiana a răspuns:

Daca nota pe care ai spus-o e mica, eu ma fac papesa! poti sa le spui parintilor.intrebarea mea:ce fel de parinti ai?

| DraGfirE a răspuns:

Ai o medie destul de buna dar daca te straduiesti in semestrul al II-lea o sa iese o medie mult mai mare si aia conteaza nu media de pe I laughing oricum e destul de buna, felicitari!

| Ionii13 a răspuns:

Hei, nu te panica asa! :* 1. iti dai seama ca nu te vor trimite in strada laughing e doar o metoda pentru a te speria pe tine sa inveti mai bine, deci stai calma, o sa ramai cu un acoperis deasupra capului! :* 2. fi sincera cu ei, spune`le de medie... e mai bine sa fi sincera. dupa cand afla va fi mai rau si te vor certa oh go on. deci mai bine spune`le acum. :* succes!

| anonim_4396 explică (pentru Ionii13):

Mdaa... nici nu ma gandeam ca ma vor trimite in strada.Nu de asta imi fac eu griji straight face. Stiu ca pot mult mult mai mult anul trecut am avut 9.54 si si atunci credeam ca pot mai mult.Sunt dezamagaita de mine si de faptul ca am fost una din persoanele care se lasa pe tanjeala. crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz pentru. categorie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz pentru categorie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fa asa: te duci la mama ta si ii zici si tu frumos "mami,trebuie sa-ti spun ceva, dar nu te superi, da?" si ea o sa zica "Spune odata ca nu ma supar!" si iti iei inima in dinti si ii spui :"Vestea proasta (pentru voi) e ca am media 9.06, vestea buna e ca (probabil) sunt printre cei mai buni din clasa".Si daca o sa se enerveze pana la urma ii spui "Mi-ai promis ca nu te superi!" laughing. Bine, asta a fost asa.mai mult o gluma.Dar sunt sigura ca daca o sa se supere la inceput, o sa le treaca pana la urma si stai linistita ca nu te da nimeni afara din casa.Esti copilul lor pana la urma si te iubesc. Good luck!

| logatcamembru a răspuns:

Ioiiii...9,06? si te trimit in strada'''?laughingeu daca as avea media asta as pleca in amerICA...laughing ii o medie buna, nu ai dc sa-ti fc griji.Ar trebui sa fi mandru/a.love struck Noroclove struck pup:*

| WhiteRose a răspuns:

Mai ai inca un semestru pana la sfarsitul anului, deci straduieste-te sa inveti mai bine in al doilea, oricum media finala conteaza. Si promite-le parintilor ca vei fi mai buna in al doilea happy

| funkiehair a răspuns:

laughing.9,06!? Numa sa visezi la media asta pot=]]=]]! spune-le sa nu se enerveze si promitele ca o sa inveti mai bine.etc...laughing

| anonim_4396 explică (pentru funkiehair):

D`ar fi asa simplu... anul trecut am incheiat cu 9.51 e o diferenta ff mare

| funkiehair a răspuns:

Paiiiii...Alege un moment in care sunt relaxati...Si dupa aia le dai bombalaughinglaughingLe spui ca o sa incerti muult mai muult si ca o sa facii teme si suplimentare cat incapetonguebye!:*

| BiaLoveBubu a răspuns:

Daca esti la liceu e o medie superbuna.stiu ca esti dezamagita. dar nu este vina ta! sunt prof de vina! cand un elev scade de la 9, 54 la 9, 06 se vede clar ca profu e de vina.si nu s-a terminat inca anu.ai timp sa-ti maresti media macar cu 0, 1 si e ceva

| anonim_4396 explică (pentru BiaLoveBubu):

Nu no no no! Eu sunt de vina... laughing

| BiaLoveBubu a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci spune-le parintilor ca e vina ta, ca regreti, ca nu o sa se mai intample si ca-ti pare rau ca i-ai dezamagit.

| anonim_4396 explică (pentru BiaLoveBubu):

Le-am spus happy de mult oricum mersi! Le-am promis ca ma straduiesc in semestrul 2 mai mult! big grin

| Andreea27ani a răspuns:

Glumesti? multi nici nu viseaza la media asta. Felicitari