| addchh a întrebat:

Simt nevoia sa spun cuiva povestioara asta altfel nu stiu ce o sa facsad Deci sunt cu un baiat de 2 ani jumate cam asa.din clasa a 7a. El anul trecut a trebuit sa plece la facultate si eu m am dus la liceu in clasa a 9a.A fost prima oara cand am stat atat de mult despartit si stam in continuare. La liceu am cunoscut un baiat dragut.
La inceput eram doar prieteni si ne intelegeam bine, dar cu timpul el a inceput sa imi faca avansuri.

O perioada de timp am vorbit si ne am dat mesaje(eu fiind constienta ca am o relatie, si el la fel)
In tot acest timp prietenul meu era plecat, dar intr un final a aflat ca vorbeam cu altcineva.a citit toate conversatiile cu el de pe mess. Hotarase sa ne despartim dar m a iertat.

Am zis ca pun capat si nu o sa mai vorbesc cu acel baiat, incepusem sa prind drag de el. O luna vorbeam una nu si tot asa. Am zis ca o sa vina vacanta de vara si o sa il uit, am crezut ca e doar o perioada de a mea mai ravasita!

Am inceput iarasi liceul, l am vazut din nou, simt iarasi fluturasi cand il vad si toate astea! Mi a dat mesaje ca tine la mine si vrea sa se revanseze pentru zilele pierdute...ca orgoliul nu l a lasat sa ma mai caute.

Este o poveste incalcita! Nu vreau sa aud ca daca il iubeam pe primul nu ma mai indragosteam de celalat. Nu vreau sa il las tin la el, dar si la cel de al doilea! Nu stiu, cred ca tin la amandoi, nu stiu ce sa fac.

Sper ca ati inteles cate de cat ceva si intrebati ma daca aveti nelamuriri! dau funda pentru sfat!
Astept macar o parere va multumesc!
Scuze daca am facut vreo greseala de ortografie sau daca m am repetat!

7 răspunsuri:
| Nowingsangel a răspuns:

Gandeste'te la tine. La ce vrei tu cu adevarat. Esti sigura ca iubitul tau de facultate, nu vorbeste cu alte fete? La varsta lui nu cred ca poate avea o relatie serioasa si atat. Adica tot o sa se distreze si asa. Iar tu. esti tanara, si nu cred ca ar trebui sa pierzi timpul cu ceva de genu'. Gandeste'te bine. Eu una, l-as alege pe al doilea. Stii, vorba de care zici tu, eu cred ca e macar putin adevarata, daca era totul roz, nici nu te-ai mai fi gandit la alt baiat. Dar esti adolescenta, doar nu oi sta cu el pentru inca 3 ani... Mai sunt si sentimente la mijloc, dar trec toate. Eu zic sa il alegi pe al doilea... Chiar daca nu ai nici o garantie ca totul va fi perfect intre voi.

| zurick a răspuns:

Ce iti place la primult?
Ce iti place la al doilea?

| DarthNiger a răspuns:

Pai,dupa mine situatia ta este foarte roz... daca iubitu tau afla ca inca mai tii legatura cu acel baiat, nu o sa te mai ierte iti spun sigur, tu zici ca tii la amandoi dar gandeste-te ca trebuie sa il lasi pe unu din ei, nu poti traii cu amandoi deodata happy opinia mea este sa te desparti de unu din ei.

| addchh explică (pentru DarthNiger):

Pai renuntasem la cel de al doilea cred ca intelesese si el, dar nu imi da pacesad acum sunt impreuna doar cu primul meu iubit, cel de al doilea ma tot cauta si spune ca tine la mine.

| addchh explică (pentru DarthNiger):

Acum sunt doar cu primul meu iubit, dar cel de al doilea ma tot cauta iarasi si spune ca a incercat sa ma uite dar mai mult a inceput sa tina la mine. Ma gandesc ca daca ma despart de primul, poate dau o relatie de 2 ani pe una de o luna..de asta imi este si teama.

| DarthNiger a răspuns (pentru addchh):

Nu il mai baga in seama pe de al doilea, nu ii mai raspunde la telefon daca te suna, nu il mai baga in seama, el trebuie sa inteleaga ca tu ai o relatie stabila, explica-i pentru a ajunge la o intelegere pentru ca el tine degeaba la tine si sufera pentru nimic din moment ce ai o relatie.

| AndyLavy a răspuns:

Poate tii la amandoi..si poate te simti singura fiind departe de prietenul tau, si aici pe de alta parte este un altul care iti este alaturi. Cred ca este greu...am trecut si eu prin ceva de genu.
Trebuie sa te gandesti in primul rand ca prietenul tau cel de la facultate mai are ani de facut acolo.iar tu aici. esti in stare sa continui inca vreo 3 ani o relatie la distanta?
Pana la urma pune la balanta ce simti pentru unul si pentru celalalt, eventual ii poti cere o pauza celuilalt, sa vezi cum este fara el. daca ti-e mai bine sau nu. Nu dau lectii de morala...dar nu prea e frumos sa fii cu amandoi in acelasi timp..parerea mea, nu e corect fata de niciunul dintre ei..chiar daac cu cel de al doilea doar vbesti..tot inselat se cheama. Stai putin singura, fara a vorbi cu niciunul dintre ei, gandeste la rece si ia o decizie cat mai repede, nu de alta dar pe urma daca ast prea mult sa nu risti sa ii pierzi pe amandoi.