| Piiiiiiika a întrebat:

Sunt suparata de ceva vreme. De cateva zile, prietena mea cea mai buna nu ma mai baga in seama. Acum sta in pauza cu colega mea de banca si pur si simplu o ia de mana si se duce cu ea afara. Daca colega mea de banca nu m-ar chema cateodata cu ea, cred ca nici nu as mai vorbi cu ea. Mereu rad ele doua. Glumesc. Iar eu stau pe banca uitandu-ma la ele si ascultand o povetse de la colega care sta singura mereu.
Am incercat sa merg dupa ele. Sa mai gasesc un subiect comun. Ceva, ceva. Dar ele tot schimba subiectul. Colega mea de banca, nu cred ca are nici o vina. Prietena mea parca ma evita. Am suparat-o? Oare i-am spus ceva? Una dintre colege ne-a facut retardate ca de ce nu ne impacam. Si ca de ce nu suntem aproape una de cealalta. Ea nu a bagat in seama si a plecat cu colega mea de banca. straight face
Nu stiu ce sa fac. Ce sa-i mai spun? Mereu o intreb daca e suparata pe mine si mereu spune ca NU.
Ce sa fac? Ma doare ca ma ignora asa.

Mama spune sa o ignor si eu. Ca doare cel mai tare.
Dar nu pot sa fac asta.

Va rog ajutati-ma puppy dog eyes
Ce as putea face? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Aluiin a răspuns:

Daca iti e o prietena adevarata, o sa-i treaca si o sa fie ca si cum nimic nu s-a intamplat. Urata treaba cu : " Iar eu stau pe banca uitandu-ma la ele si ascultand o povetse de la colega care sta singura mereu." pai se pare ca ai primit o portie din ce primeste colega ce sta singura mereu.

Incearca sa comunici cu mai multe persoane din clasa de la tine sau chiar din alte clase. Nu comunica cu ea, dar nici n-o ignora, daca te intreaba ceva, raspunde-i si atat, nu cauta subiect de discutie, daca te-a considerat vreodata o prietena adevarata, o sa-i lipsesti si tu ei.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mama ta are dreptate, ignor-o si tu si cand ii trece starea asta va veni ea la tine

| Rumi a răspuns:

Vorbeste cu ea si pune-i in fata toata problema. Spune-i ca te doare ca te ignora si ca daca ea nu mai vrea sa fiti prietene doar sa iti spuna. Poate a patit si ea ceva si nu vrea sa iti spuna sau poate ai facut-o si tu geloasa la randul tau si nu ti-ai dat seama si acum vrea sa se razbune. Deci daca chiar vrei sa rezolvi problema asta trebuie sa vorbesti cu ea sa vezi ce se intampla. Mult noroc!

| Piiiiiiika explică:

Multumesc!

Maine o sa incerc sa vorbesc cu ea. :3