| Alejandra4785 a întrebat:

Uite cum sta treaba imi place de un baiat de la mine din clasa, eu fiind in Spania la scoala iar el e spaniol.El nu stie ca mie imi place de el, dar stie cativa colegi de la mine din clasa insa acestia nu i-au spus nimic fiindca eu i-am rugat..Problema este ca sunt foarte timida si nu stiu cum sa ii spun.Alta Problema mai este ca limba spaniola nu o stiu prea bine deoarece sunt in Spania doar de 4 luni insa pot sa ma descurc.Imi place foarte mult baiatul acesta si vreau sa fiu cu el.Insa nu stiu cum sa ii spun am incercat sa vorbesc cu el pe Tuenti dar a fost in zadar doar Nu am stiut ce sa-l mai intreb..La scoala nu prea vorbim, dar cand ne intalnim privirile parca as fii pe alta lume, insa nu pot sa il privesc mult in ochii si imi mut privirea spre altceva..Deci ce ma sfatuiti sa fac? Sa ii spun in fata ca il plac nu pot fiindca sunt o persoana foarte timida si nu pot face asta.Voi ce ati face in locul meu? Imi place foarte mult baiatul acesta si vreau sa fiu cu el.Simt ca e tot ce mi-am dorit.Astept sfaturile voastre..Va multumesc!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Que pasa niña, lasa romanele ca nu au intentii asa bune copii astia. Cand te faci mare poti incerca.

| Alejandra4785 explică (pentru mgtow):

Ce?

| mgtow a răspuns (pentru Alejandra4785):

Cand te faci mare o sa intelegi.

| Alejandra4785 explică (pentru mgtow):

Pai am 16 ani.laughing Cred ca am inteles la ce te referiwinking

| mgtow a răspuns (pentru Alejandra4785):

Dupa 18 ai sa stii ce e viata cu adevarat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te quero mucho mi acompanero

| ApaMineralaAcidulata a răspuns:

Eu as lua-o usor, calm. Vezi si tu ce evenimente sunt zilele urmatoare prin oras si invita-l sa mergeti acolo. Sincer eu detest ca la o intalnire sa merg sa mananc ceva si sa ma plimb, prefer sa fac ceva concret: un film, un carnaval, o iesire la padure cu amicii si normal EL, etc. Cat despre subiecte de discutat, trebuie sa fie ceva natural, incepi cu hobbyuri si dezvolta daca subiectul nu va plictiseste. Trebuie sa iti dai seama daca se lipeste ceva, daca merge, daca e o atmosfera placuta.
Bafta! ^_^

| alexandra3209 a răspuns:

E frumos?

| alejandro12 a răspuns:

Fetitabig grin Sfat Direct tongue Du-te la el si spune happy Sau daca tie rusine folosete 1) Un bilet big grin 2) Fa-ti curaj du-te la el si spune-i din prima ca-ti place de el ( fara sa te uiti in ochi lui la inceput ) happy