| Gabrielaaaa11 a întrebat:

Vreau niste sfaturi, fara jigniri happy Am o relatie de aproape 5 luni cu un baiat si ne intelegem foarte bine. Am fost acasa la el, ma inteleg destul de bine cu ai lui, in special cu mama lui. Problema e ca eu nu l-am luat la mine, cu toate ca m-a intrebat de cateva ori cand o sa-l primesc si pe la mine..Cu mami a mai vorbit, am stat in fata casei (din pacate tata nu mai am de un an si jumatate.) De ce nu l-am la mine? Ei bine..chestia e ca eu nu am situatia lui de acasa..plus de asta, nu este casa noastra, stam in chirie de foarte multi ani, 10 mai exact..Situatia fianciara nu ne-a permis sa avem o casa a noastra, nici macar sa o mai modernizam pe asta...arata destul de batranicioasa, daca pot spune asa. Am nevoie de niste sfaturi sincere. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Pai fi sincera cu el si spune-i adevarul. Nu este deloc ceva rusinos ca esti mai saraca. Ai o mama care munceste zi de zi ca sa tina casa si familia. Atata timp cat casa e curata, nu trebuie sa iti fie frica de reactia iubitului. Daca te iubeste cu adevarat, va intelege cu siguranta situatia! Multa bafta si capul sus!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat casa este curata, nu ai de ce sa te rusinezi ca esti mai saraca. Eu am fost saraca in anumite perioade, exact in perioada in care am avut prieteni. Nu m-am rusinat sa ii duc in casa mea saraca, fiindca nici eu nu aveam tata si mama muncea cinstit. Cat aveam, atat era. cand eram la inceputul relatiei cu sotul meu, stateam intr-un camin absolut mizerabil, intr-o camaruta minuscula cu alta colega. Si pe el l-am dus acolo si cand a observat, fara sa fie critic, doar trist, saracia, i-am spus: atata pot acum, dar ce pot e facut din munca cinstita. A fost mandru si incantat

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i adevarul si daca te intelege este omul potrivit. Daca nu, altul.

| RAY a răspuns:

Nu inteleg care e problema? el te iubeste pe tine asta conteaza sa te accepte asa cum esti

| danay72 a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat, nu il interesează lucrurile tale materiale.De fapt, în felul acesta îl testez sa vezi cum gândește. Iubirea adevărată nu își cauta propriile interese, nu se lauda, nici nu se îngâmfa.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ai o relatie cu un baiat sau cu un agent imobiliar. Eu zic ca e o buna proba daca are sentimente pentru tine si daca nu e interesat de situatia ta materiala. Milioane de familii / oameni au situatii modeste, nu e o rusine. Oricum cat crezi ca mai poti ascunde ceva ce nici nu trebuie ascuns? Nu prea ai incredere in el si poti sa faci mai rau ascunzandu-te.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine de asa ceva. Eventual ii poti spune dinainte ca nu ai o situatie financiara buna si ca stati intr-o camera mica, insa nu ar trebui sa il deranjeze.

Daca este deranjat de chestia asta, atunci nu ai langa tine omul potrivit.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu ar trebui sa îți fie rușine. E vorba despre relația voastră nu de posesiile voastre.

| maite13 a răspuns:

Buna! Exact cum au zis si ceilalti nu trebuie sa-ti fie rusine cu casa ta, atata timp cat este curata, deocamdata atat puteti avea. Nu e vina ta ca nu mai ai tata, iar faptul ca mama ta munceste cinstit si nu sta sa cerseasca precum altii, e laudabil. Parerea mea e sa-l aduci acasa, daca tine la tine cu adevarat veti continua relatia, daca nu inseamna ca nu e potrivit pentru tine si cu timpul vei gasi pe altcineva.winking