| GeorgyDeea a întrebat:

Vreau sa imi dati si mie un sfat.Deci eu am o prietena numita raluca si acum o saptamana am cunoscut doua fete ..cu care ne-am imprietenit.Am uitat sa va spun ca eu si Raluca eram ca niste surori.Si acum nici nu ma saluta nu imi rapunde la mesaje, nu ma cheama afara.Ea imi stie toate secretele si e cam barfitoare.Cred ca o sa le spuna pe toate...Ce pot sa fac acum? Adica toti prietenii mei stau doar cu ea.Eu sunt singura. Vreun sfat? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| 7QA3 a răspuns:

Acesta este genul de prieten pe care-l intalnesti peste tot. Imi pare rau de situatia ta, dar acum poti sa te remarci ca om cu caracter. Daca spune ceva din secretele acelea, poti afirma cu vehementa ca ai avut incredere in ea si prin faptul ca te-a dezamagit se dovedeste un om de nimic de care nu ai nevoie. SI REPET : NU AI NEVOIE. Las-o pe ea sa fie pe unde vrea, cu cine vrea. a pierdut un om adevarat. Tu nu ai pierdut pe nimeni important cu adevarat. Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Pai,cel mai bun lucru este sa stai departe de ea.Prima data sun-o si intreab-o ce e cu ea, si asigurate ca nu iti va spune secretele, si in caz ca ti le spune, spune-le si tu pe ale ei. Apoi stai departe de ea si alege-ti cu grija prietenii.

| DownTheStairs a răspuns:

Pai incearca totusi sa vorbesti cu ea sa vezi ce a facut-o sa se departeze de tine astfel incat sa te ''izoleze'' de restul prietenilor...Cat despre faptul ca poate iti va da ''in gat'' toate secretele caci dupa cum ai spus e cam barfitoare inseamna ca nu ti-a fost o prietena adevarata. Eu cred ca a ales sa renunte la prietenia voastra pentru ca e geloasa datorita celor doua fete, poate credea ca nu ii vei mai da atata atentie. Totusi in situatia asta sau in oricare alta nu ar fi trebuit sa se poarte asa cu tine caci ati fost prietene.Te sfatuiesc sa nu regreti nici o secunda ca numai sunteti prietene caci tu nu ai nevoie de prieteni ca ea:prieteni falsihappyIar daca iti va divulga secretele n-are decat, sa nu-ti fie rusine incearca sa-ti faci alti prieteni care sa fie cel putin echivalent valorii talehappyFunda?

| Mimmiy a răspuns:

Poate ca ai petrecut mai mult timp cu acele 2 fete si Raluca s-a simtit data la o parte.Incearca sa vorbesti cu ea ca sa puteti clarifica lucrurile. Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?

| iHappi a răspuns:

Mda, iti inteleg situatia.
Pai, incearca sa ii apui ce gandesti si, stiu ca e greu, dar treci peste si gaseste-ti prieteni adevarati. Cand va veni vremea, vei stii cat de incredere sunt noii tai prieteni. happy