| BlueXD a întrebat:

TPU.vreau sa stiu, exista prieteni adevarati? daca da cum as putea sa aflu cine imi este prieten adevarat.

12 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Pune-i la incercare, cei care nu te lasa si te ajuta la greu sunt prieteni adevarati

| TrupFaraSuflet a răspuns:

Normal ca exista! fiecare om are prieteni.Ce e drept,ii ca nu toti iti sunt prieteni adevarati.
Ii poti deosebi pe cei adevarati de cei falsi foarte usor! Daca un om, pe care tu il consideri prieten,te ajuta la greu,iti spune problemele pe care le are,incearca sa te faca fericit cand esti trist,te considera egalul lui,iti spune cand gresesti ceva,te asculta si te ajuta cum poate, iti vrea doar binele si tine la tine ca la un frate/o sora, inseamna ca intr-adevar iti este un prieten adevarat!

| diaηα a răspuns:

. nu există!
şi o să îţi dai seama de asta intr-o zi, chiar atunci cand o sa fii la greu, prietenii o sa te lase!

. poţi sa-i cunosti de enspe mii de ani, asa ii mereu! straight face

| HelpMeNow a răspuns:

Prietenii adevarati sunt cei pe care ii cunosti de o viata, cei care te ajuta la greu.

Eu zic sa o suni intr-o zi si sa ii spui ca ai fost lovita de o masina, sau ca ai avut un accident pe strada X, sa vezi daca vine sau nu big grin

| Brigi_5231 a răspuns:

Exista... happy
Poti sa afli asta in cel mai simplu mod:. supara.te din ceva nesemnificativ (din vina lui), si daca isi cere scuze, sau daca reactioneaza la supararea ta inseamna ca tine la tine. dar asta nu inseamna ca iti este prieten adevarat. Depinde de varsta pe care o ai. in scoala e cam greu sa iti dau seama, dar cand o sa fi la maturitate o sa gasesti macar o persoana speciala pentru tine.
Sper ca ti-am fost de ajuthappy

| elizabeth a răspuns:

Degeaba cauti! in ziua de azi numai gasim asa ceva...

| AndreiDoMino a răspuns:

Cei care se sacrifica si tine la tine mult.

| soricori a răspuns:

Ai putea sa aflii cine iti sunt prieteni adevarati: de exemplu iti suni o prietena si ea spune ca e cu fetele si baieti in oras, aici poti afla, de exemplu daca iti spune: -vino si tu!, dar deaca de exemplu spune hai ca ma cheama exemplu(andreea) inchid, pa! asta nu e prieten adevarat si nu te respecta, sau iti mai poti da seama de exemplu pleci de la scoala cu prietena cea mai buna si te impiedici de o piatra ea iti sare in ajutor? daca da atunci e prietena adevarata daca nu, nu prea va potriviti, prietenele adevarate impartasesc secrete si niciodata nu le spun, de exemplu cand spui un mare secret unei prietene bune, si va certati peste 2 saptamani si ea zice o sa zic la toata clasa secretu, asta nu inseama ca e prietena adevarata, prietena adevarata, chiar daca o ranesti secretul tot ramane secret. sper ca te-am ajutat, fundita?

| raluca1111 a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati...
Adevaratii prietenii sunt parintii sau fratii, surorile.
Ei nu or sa ti vrea niciodata raulwinking

| Anonimous_5357 a răspuns:

Buna. Da exista prieteni adevarati...dar rar.
Prietenii adevarati, sunt cei care iti sunt alaturi si la bine si la greu... happy

| Naciu_Mihai_1999 a răspuns:

Prieteni adevarati exista un prieten bun te ajuta, iti este alaturi la bine si la rau ar face orice pentru tine

| Dfhhbdtuhbnmj a răspuns:

Buna! Desigur ca exista,doar ca trebuie sa ai răbdare până îi vei găsi. Legat de cealaltă întrebare,majoritatea oamenilor simt atunci când sunt trădați, asa ca și tu vei simți! Dacă nu știi sigur acest lucru, poti să le ceri o favoare, doar ca s-ar putea să rămâi șocat/ă la auzul unor scuze așa de penibile pe care le pot avea unii.