| Ralutzyy a întrebat:

Azi mi-a venit pe lume o noua verisoara si in aceea familia mai am inca o verisoara si un verisor.Cand s-a nascut fetita ceilalti doi copii au fost extrem de bucurosi! Eu de multa vreme mi-am dorit o sora sau un frate mai mic. Dar nu stiu cum sa o conving pe mama sa faca asta... Ea tot timpul spune ca, " Cum ar fi sa mai am eu o sora sau un frate sa ii schimb scutecele?" si chesti din asta dar le spune in gluma cand eu de fapt as da orice pentru asa ceva. Va rog din suflet sa-mi spuneti cum sa o conving! Chiar imi doresc asta! ( ea are 30 de ani si nu cred ca e prea batrana pentru inca un copil)!

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| rebeioana00 a răspuns:

Cand aveam eu 12-13 ani, am aflat vestea ca mami e gravida. Nu am fost extrem de incantata de veste deoarece eu nu prea voiam o sora sau un frate, dar de cand s-a nascut, mi-a schimbat viata:o iubesc f. mult pe surioara mea.
In cazul tau, eu as zice sa te rogi la Dumnezeu, sa-i spui ca asta iti doresti f. mult si sa-i zici asta si mamei tale, sa o rogi de mai multe ori(sa speram ca nu se supara), precizandu-i ca probabil vei fi capabila de asta. Nu e usor sa ingrijesti si sa nasti un bebe, dar sper ca mama ta, cu ajutorul Domnului, sa-ti indeplineasca dorinta. Mult succes.

| Ralutzyy explică (pentru rebeioana00):

Nu pot sa cred ca mama chiar m-a ascultat! Azi chiar cand a venit de la munca i-am spus ce am pe suflet si a spus ca ma intelege si o sa vorbeasca cu tata! Este minunat! Multumesc mult Rebeioana00! happy

| rebeioana00 a răspuns (pentru Ralutzyy):

Cu mare placere! Ma bucur ca mama ta te-a inteles! Oricum, mama a nascut la 38 de ani! Cu putin curaj si ajutor de la Dumnezeu, sa speram ca va mai veni pe lume un bebe! Si mie mi-ar placea!

4 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Poate nu aveti o situatie financiara buna sau poate mai ai un frate sau o sora mai mare si nu mai vrea un alt copil.

| MiAaa234L a răspuns:

Este foarte tanara mama ta. Poti vorbi serios cu ea sa-i spui ca te simti singura in familie, ca nu ai pe cineva mai mic langa rine si ca tu chiar ai nevoie.