| Violetddm18 a întrebat:

Cum conving parintii sa mai faca un copil? Mai am un frate dar vreau o sora..ador copii si vreau sa fie un bebe acasa! :*

Răspuns Câştigător
| Jardelin a răspuns:

Avem un Tata bogat in Ceruri, NOname, care are grija de noi! Un copil este o binecuvintare, care aduce multa dragoste si lumina in casa!

@Violetddm18 Spune-le parintilor ca iti doresti mult de tot un fratior sau o surioara. Simpla ta dorinta pe care le-o transmiti parintilor ii fa face sa se gindeasca la aceasta ideea si cine stie, cu ajutorul lui Dumnezeu, vei avea propriul tau bebelus pe care sa-l iubesti nespus de mult!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai impresia că un copil este un moft, o jucărie?

Nu e suficient să-ţi placă copiii, ca să-i aduci pe lume şi să le poţi oferi o viaţă fericită.
Cine duce greul responsabilităţilor are şi puterea de decizie. În cazul de faţă acel cineva nu eşti tu.

| NOname a răspuns (pentru Jardelin):

Jardelin, din cauza inconştienţilor ca tine e plin de copii chinuiţi, abandonaţi şi de familii cu câte 10-12 copii, care trăiesc din cerşit şi asistenţă socială.

Măcar ţine-ţi prostia pentru tine! Nu-i încuraja şi pe alţii să ţi-o urmeze!

| Violetddm18 explică (pentru NOname):

Esti o proasta! ma scuzi ca vb asa da eu chiar am bani si nu ca ma laud da tata e avocat si mama doctor asa ca avem inima din moment ce bunicul e preot.nu sunt invata sa jignesc da tu m-ai obligat sa o fac

| NOname a răspuns (pentru Violetddm18):

Părinţii tăi ştiu ce faci aici?

Nu au timp de educaţia ta, după cum se vede, iar tu vrei să mai facă un copil, doar ca să-ţi satisfacă egoistul şi puerilul moft.

Poate o să înţelegi ce ţi-am spus aici, când o să mai creşti.
Toate cele bune!

| Jardelin a răspuns (pentru NOname):

Avem un Tata bogat in Ceruri, NOname, care are grija de noi! Un copil este o binecuvintare, care aduce multa dragoste si lumina in casa!

@Violetddm18 Spune-le parintilor ca iti doresti mult de tot un fratior sau o surioara. Simpla ta dorinta pe care le-o transmiti parintilor ii fa face sa se gindeasca la aceasta ideea si cine stie, cu ajutorul lui Dumnezeu, vei avea propriul tau bebelus pe care sa-l iubesti nespus de mult!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi bine sa analizezi starea sanatatii a parintilor/a bugetului/ varsta conteaza foarte mult.
Vorbeste cu mama ta si exprima-ti dorinta de a avea o surioara, cu toate ca nu poti ghici daca va fi fata(asta in caz ca ar decide sa mai aiba un copil)
Vezi ce explicatie iti da mami tau, ar fi bine sa te resemnezi.
In ziua de azi, familia cauta in asa fel sa aiba 2 ingerasi.
Poate are probleme de sanatate mami/poate varsta este inaintata...
O zi frumoasa sa aihappy

| Fatamuntilor a răspuns:

In ziua de azi e greu de crescut un copil.Suneti deja doi...
Acuma depide si de varsta parintilor tai, de starea materiala. Vorbeste cu fratele tau, unde-s doi puterea creste.
Cu siguranta cand vei creste si vei avea copii vei stii cum sta treba, un copil, nu-i o papusa care sa pui pe pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai, intelege ca un copil e o responsabilitate enorma.Am citit mai jos ca tatal tau e avocat si mama, medic.Ei bine, asta nu schimba nimic.Nu e vorba doar de veniturile financiare ci si de timp.Iti inteleg entuziasmul dar un copil trebuie crescut cu grija alaturi de parinti.In plus, ai un frate. Dupa mine, e de ajuns.

| Admunssen a răspuns:

Le poti cere asta, dar nu vei putea sa-i convingi. Mai mult nu noi dictam sa fie fata sau baiat. Cand vei avea familia ta, mai tarziu, o sa intelegi de cei nu mai vor unul.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

In primul rand, trebuie sa spui : Am un fratior si as vrea sa am si o surioara. Trebuie sa vorbesti cu ei deschis, poate o sa accepte. Funda? Te rog.

| OchisorVisator a răspuns:

Daca le-ai spus deJa ca vrei si te-au refuzat, poate ca au un motiv. Trebuie sa stii ca un bebe nu este acolo doar ca sa te joci cu el. Un adult trebuie sa stea cu el mereu, se arunca multi bani pe pampersi si mancare, sa nu mai vorbesc de cat plange. Si eu mi-am dorit intotdeauna o surioara, dar din moment ce nu e vorba de copilul meu, iar eu, fiind tot copil nu pot inca face unul, incerc sa imi inteleg parintii. Dar, privind partea buna a lucruriolor, asa parintii vor avea mai mult timp sa stea cu tine si mai multi bani sa iti ia ce vrei. Deci, eu zic ca daca ei nu sunt de acord, astepti pana te faci tu mare si poate faci tu o fetita happy :*