| Chainsaw a întrebat:

Bună tuturor.Nu sunt deloc dezvoltată x_X.Nu e chiar o problemă dar mă complexează deoarece toate colegele mele sunt inalte eu sunt cea mai mică de statură dintre ele si dintre toti colegii.De sani ce sa mai zic ..deabea se văd.Tin sa precizez că acum 2 săptămani mi-a venit pentru prima oară ciclul.Inainte prin haine nu mi se vedeau sanii dar de cand mi-a venit ciclul se văd vizibil.Cat trebui sa mai astept sau de cate ori să imi vină ciclul ca să mă mai dezvolt să mai ma inalt si eu.Alte metode inafară de plictisitoarea asteptare stiti ca să mă dezvolt mai repede? Fundă

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Daca nu iti dezvolti rabdarea, nu vei realiza multe lucruri invata.
Asteapta pana la 17. 18 ani cu baietii, ca nu moare nimeni.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Si de ce iti faci atatea probleme?
si eu pana la 16 ani am fost printre cele mai micute din clasa la inaltime si brusc dintr-o data am ajuns sa fiu cea mai inalta si cea mai slaba si cea mai mica la ani.Deci tot nu-i bine! la mine cand spun ca am 18 ani toti se uita :o si nu cred.
Nu ai ce face daca asa ti organismul se dezvolta cand stie el ca e timpul.
Deci prin concluzie maia steapta un an si vei vedea schimbari

| Delicacy a răspuns:

Nu trebuie să grăbeşti procesul de dezvoltare al organismului, s-ar putea să ai surprize neplăcute dacă faci asta.Trebuie doar să ai răbdare.
Dar de ce contează asta atât de mult pentru tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la ce iti trebuie sa fi nu stiu cat de inalta, mie fetele acelea de 1 50 mi se par foarte dragute si pana la urma nu te angajezi la schimbat becuri pe strada, la ce iti trebuie mai mult de 160-170.
Cat despre bust, chiar iti trebuie ceva care atrage superficiali in jurul tau? Si bustul tau e normal pentru toracele tau, nu poti fi ca cele din reviste, slabe si cu doua mingii de fotbal, alea sunt silicoane nu realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce te grabesti ma rog? mu sti ca la capat e moartea? stai cuminte fatuca, si te gandeste cand celelalte vor avea tatele pana la buric, ale tale vor fi frumoase.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Tu nu iti spui varsta.E foarte important! DACA ti-a venit ciclul,ar trebui sa astepti,deoarece se vor vedea si sanii. Daca nu ai rabdare,iti poti cumpara sutien cu Pushap. happy. Fa miscare,si bea lapte! Nu trebuie sa fi intalta, ca dupa te considera lumea talon de pensie. Dar daca tii neaparat la inaltime, joaca baschet, vara asta volei, fa exercitii happy
Sper ca te-am ajutat! :*

| Loora a răspuns:

Trebuie sa te multumesti asa cum esti si sa astepti ca sa te dezvolti. Nu poti sa te nasi cu sani, fund si mai stiu eu ce...alea se dezvolta pe parcurs nu te agita.