| anonim_4396 a întrebat:

La toate colegele (in afara de mine si inca o fata) le-a venit ciclul, dar noua nu. Tin sa spun ca nu sunt mica, sunt mai dezvoltata in comparatie cu altele carora le-a venit, si sunt putin speriata. Funda + vot

Răspuns Câştigător
| elenis85 a răspuns:

Mie una cam pe la 13 ani mi a venit si crede ma ca aveam colege care le a venit mult mai tarziu, spre exemplu una i a venit la 16 ani, intr-adevar a avut nevoie de tratament dar nimic grav, e o problema hormonala dar stai linistita nu e nici o problema si dezvoltarea chiar nu are nici o treaba, spune cati ani ai?

6 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Speriata nu ai de ce sa fii! Cati ani ai!
Depinde de organismul fiecaruia!
Altora le vine la 10 ani, altora la 13-14...Nu este motiv de ingrijorare! Si nu conteaza cat esti de dezvoltat fizic!

| elenis85 a răspuns:

Stai linistita uite ce am gasit pe un site tonguerimul ciclu apare in mod normal in intervalul de varsta cuprins intre 9 si 16 ani. De obicei apare la 2 - 2, 5 ani dupa primele semne ale pubertatii - cam in acelasi moment de timp cu momentul maxim al cresterii corporale

asa ca stai linistita mai este timp si nu te grabi o sa ti fie dor de zilele astea tongue

| blondutzata a răspuns:

Pentru asta cauta pe google