| Vecina a întrebat:

Buna tuturor.Pentru cei care stiu problema mea, am vorbit ieri cu profesorul de religie. A iesit la poarta, am asteptat sa plece lumea, i-am spus ca vreau sa vorbesc ceva cu el, si i-am spus:"stiu ca poate o sa vi se pare ciudat, dar am inceput sa tin la dumneavoastra". A inceput sa rada si mi-a spus"hai fugi la clasa" si i-am spus ca vorbesc serios.In fine altceva n-am apucat sa mai vorbim, caci se si sunase.Azi l-am salutat, s-a uitat la mine, mi-a raspuns scurt la salut si atat. Apoi eu eram afara, el venea de la magazin si nici nu s-a uitat la mine, insa cand a intrat in scoala(am intrat si eu imediat) zambea pe sub mustata.Nu stiu ce sa cred din reactia lui.Ma gandeam ca data viitoare cand il intalnesc in afara scolii sa-l intreb daca am vreo sansa sau nu, macar sa stiu ce am de facut.Sau sa astept, si in caz de are ceva de zis imi va spune cand ne mai intalnim pe drum? AStept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Omul te-a refuzat frumos. Daca mai insisti o sa te refuze si mai urat. O sa te propuna si pentru exmatriculare daca tii neaparat.

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Respecta-l ca profesor si indrageste -i materia si nu pe el!

| Flav a răspuns:

Daca mai intru mult pe site-ul asta, ma imbolnavesc. O sa ajung la nebuni.

| ellene a răspuns:

Eu cred ca zambea pe sub mustata fiindca si-a amintit de prostia pe care i-ai zis-o... gaseste un pustan de varsta ta cu care sa iti omori timpul, nu crea probleme omului. apropo, cati ani ai? 15?

| Brotacelu a răspuns:

Sigur nu ai "vorbit cu maria ioana" inainte? laughing)) rolling on the floor)))

| Lexy ♥ a răspuns:

Am citit ce ai scris tu aici, si am constatat ca si pe data de ieri ai postat acelasi lucru, numai ca ai mai adaugat ca ai 18 ani. Da-mi voie sa iti spun ca daca la 18 ani "gandesti" asa, insemna ca ii ai degeaba.Cum sa faci asa ceva? Deja m-am tavalit de ras cum sa il astepti si in caz ca are sa iti spuna ceva iti spune cand va intalniti pe drum! Cred ca cel mai bine e sa lasi omu` in pace cu copilariile tale, gandeste-te ca are si el viata lui, si ca oricum e penibil ceea ce faci.Nu ii mai urmari fiecare gest, pentru ca el poate se uita in calasa si u ai impresia ca se uita la tine in special.Asa e cand placi pe cineva ai impresia ca fiecare gest pe care il face celalalt e catre tine dar de cele mai multe ori nu e asa.Intelege ca omul asta nu te place si daca iti zambeste, insemna ca iti zambeste asa cum ii zambeste si altei colege de a ta nu ca ar vrea ceva cu tine. UN lucru e cert nu cred ca ai avut niciodata un prieten ca altfel nu reactionai asa.Nu cred ca sti dar e o vorba din popor care zice asa: "Dupa tramvai si barbati sa nu alergi niciodata!"winking

Sper sa cobori din copac si sa nu te vad pe la acces direct happy!

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Uneori in viata cind iubesti MULT pe cineva, Pentru BINELE lui TREBUIE sa-l lasi in pace. Daca poti sa incetezi sa te mai dai la el, Vei da dovada ca esti in controlul TAU. O Dragoste adevarata vine din ambele parti. NICODATA dintr-o singura parte. Ce-a dintr-o singura parte se numeste Dragoste din mila, din sila, cu forta, din obligatie, etc,,

| proffessor a răspuns:

Nu te risca! O sa isi piarda postul daca il prinde cineva!

| besche a răspuns:

Vrei neaparat sa-l dea afara din invatamant? Asta il asteapta daca se afla ca are o relatie cu tine!

| TheOriginalUser a răspuns:

Scuze ca iti spun dar...straight facediferenta marehappynu cred ca vei aveo vreo sansabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vorbi cu el. eu nu tu.as vorbi cu el sa-u spun sa trateze problema asta cu maturitate si intelegere si pedagogie.in asa fel incat sa poti si tu intelege ca asemenea relatii sunt paguboase pentru ambii. si eu eram indragostit de profa de geografie.si invatam la ora ei si cautam sa ma remarce.am visat asa paba s-a terminat scoala si nemaifacand ore cu ea, mi-a trecut amocul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi va dati la profesori, le faceti avansuri, apoi ii aduceti pe la diverse televiziuni, spunand ca v-au hartuit, si bietii oameni isi pierd locul de munca straight face