| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu de la voi un raspuns va rog...Sunt cu prietenul meu de 3 ani jumate,el are 23, iar eu 19.Acum o luna de zile a fost ziua mea.Eu mi-am dorit din toata inima un inel din partea lui, cum de altfel toate fetele primesc.A zis ca pune el 2 milioane,iar eu restul(asta a fost decizia mea numai ca sa zic ca e din partea lui). Acum vreo saptamana cand a vazut inelul pe mana mea a zis ca sa il dau jos si sa nu il mai port niciodata ca nu vrea el sa se insoare, ca zice lumea ca ne-am logodit.E normal din momentul ce el e patron sa mai pun si eu bani ca sa imi ia un inel? De ce nu a vrut sa imi ia inel? Acum i-am dat inelul inapoi sa faca ce vrea cu el.Am facut bine?

Răspuns Câştigător
| diwa a răspuns:

Nu mi se pare ca ai cerut marea cu sarea, mai ales daca zici ca e patron. A fost nesimtit din prima cand te-a lasat sa pui si tu bani pentru cadoul TAU! Si mi se pare aberant sa faca figuri dupa, cand putea eventual sa-ti explice frumos de la inceput. Ai facut foarte bine ca i l-ai dat inapoi, si de ziua lui, ia roaga-l si tu sa puna o parte din bani pentru cadoul LUI. Nici n-ar mai merita sa-i vorbesti, macar o perioada. Nu vreau sa te sperii sau sa-ti bag idei in cap, dar poate e un motiv pentru care nu vrea sa te vada nimeni cu inelul, si anume poate te insala si poate cealalta ori nu stie de tine, ori nu e de acord ca ti-a luat inel. Poate cealalta e din grupul vostru de prieteni si te poate vedea sau poate un prieten sau prietena de-a celelilalte, te poate vedea si el poate avea probleme

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, eu la 21 de ani ma gandesc la o familie, el... nu stiu laughingdar e un porc sigur, deh... banii astia, crede ca poate cumpara oricewinking

| mona a răspuns:

Ai facut foarte bine, dupa ce ca e patron e si zgarcit si pe deasupra asta era problema lui sa nu vada lumea ca ar cred ca sunteti logoditi, si ce...inseamna ca nu are ganduri de viitor cu tine

| pyma a răspuns:

Tu ți-oi fi dorit din toată inima inelul ăla, dar el ce și-a dorit?! Normal era să-l lași pe el să aleagă ce cadou să-ți facă, nu? Nu să-i impui să-ți cumpere inel. Iar faza cu pusul banilor ca să zici tu că e de la el...să zici cui? rudelor? prietenilor? De ce?
Practic tu i-ai băgat pe gât chestia cu inelul, nu ți-a păsat de părerea lui, și apoi când el reacționează, te dai rănită.
Oricum relația asta e de formă, voi doi nu comunicați, după 3 ani și jumătate nu vă cunoașteți, nu știți la ce să vă așteptați unul din partea celuilalt...ce căutați voi doi împreună?! Mister à la Dosarele X.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut bine. Dar ia in calcul ca el doar se distreaza cu tine si, asa cum singur spune, "el nu vrea sa se insoare". Oricum nu este normal sa pui tu bani, indiferent cine ar fi. Daca vrei stabilitate si o familie, cauta pe altcineva cit mai este timp. Ai pierdut destul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.ai facut bine.si dai o pereche de papuci cadou.3 ani si jumatate e mult.la 19 ani.mai? daca o fata de 18 ani nu-l aduce la altar in maxim jumatate de an, la revedere.voi dati totul si ei primesc totul crezand ca asa se cuvine. post tata. post si laba.cand vrei sa f.ti te insori.nu vrei? gaseste alta proasta.

| December a răspuns:

DA ai facut foarte bine! Faza din asta n-am mai auzit pana acum sincer. Patron sau nepatron, cand vrea ia un inel nu e normal sa pui si tu bani. Iar faza cu " da-l jos" e chiar nesimtire. Nu conteaza aici varsta ci gestul in sine care l-a facut. Nu e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| ANDREIAd a răspuns:

Baieti nu sunt? Stii eu cred ca nu te merita.sunt absolut de acord cu comentariile celorlalti. El doar se distreaza cu tine. Cine stie cu cate se mai distreaza avand in vedere ca nu vrea sa se casatoreasca cu tine. Dar daca tu vrei sa fi in continuarie cu el...e decizia ta. Gandeste-te bine!

| INGEEERAS a răspuns:

Eu cred ca e un idiot si ca nu te iubeste daca nici un inel nu-ti poate cumpara din banii lui merita sa stai cu elsad

| Io4 a răspuns:

Da,ai facut bine...e ciudat omul.Din moment ce te iubeste(se presupune), face orice sa te faca fericita.Dar da dovada de imatur, sincer acum, penibila faza; mai ales la ziua ta. Putea sa insemne un simplu gest un cadou, nu neaparat logodna si toate cele...

| oriflame121 a răspuns:

Astept raspunsurile voastre va rog din inima...

| Valiadv a răspuns:

Ideea e ca el are o varsta si alta mentalitate fata de tine iar chestia cu maritisul este timp sunteti tineri, da ai facut foarte bine te felicit!