| mxmsksionutz a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi cum sa ii zic mamei ca vreau sa ma las de handbal ca nu-mi mai place si din mai multe motive, dar ea nu ma asculta si acum merg obligat la antrenament....cum pot s-o conving? URGENT DAUU FUNDAA va rog

Răspuns Câştigător
| Fayree a răspuns:

~ Heeii :*, nu-ți face griji există o rezolvare pentru toate.
Îti ințeleg problema...si mie mi s-a întamplat sigh!
În primul rând încearca să-i explici mamei tale de ce nu-ți mai place anumitul sport
pe care tu tocmai il practici, daca nici asa nu vrea sa inteleaga atunci incercam altceva.
Spune-i ca ai vrea sa te inteleaga mai mult, sa fie langa tine si cu tine si la bine si la rau,
explica-i ca asa nu va putea sa rezolve nimic fara sa ii pese de ce ii spune propriul copil.
Succes, sper sa-ti functioneze :*. Fundita?batting eyelashes.

9 răspunsuri:
| Belllla a răspuns:

Si eu am renuntat la handbal recent pentru ca nu ma puteam concentra pe invatat. Spune-i mamei tale ca vrei sa te axezi mai mult pe carte si nu pe sport, pentru ca tu crezi ca nu vei ajunge prea departe cu sportul.

| grab a răspuns:

Cere-i argumente pro si contra, le cantariti impreuna apoi il rogi pe antrenor sa vorbeasca cu ea si sa ii dea un declick favorabil tie happy

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Spune-i ca nu mai poti continua m, ca in viata nu depinde decalegerea ei ci de a ta!

| CorneliaC a răspuns:

Pai o rogi din tot sufletul tau, dar trebuie sa fii foarte sincera. Ii spui foarte frumos ca sportul asta nu-i ceea ce-ti place tie si ca ai vrea sa faci altceva. O iei asa mai pe ocolite ca sa nu o superi din prima

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Incearca sa-i explici ca pur si simplu nu iti place si ca iti pierzi timpul aiurea facand ceva din obligatie, nicidecum din placere. Sa se puna in locul tau. La urma urmei, este viata ta si ar trebui sa faci ceea ce iti place tie, iar ea ar trebui sa se conformeze.

| Patry908 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca si parerea ta conteaza si spune-i sa se puna in locul tau si sa vada daca i-ar placea sa faca un lucru obligata de cineva. Nimanui nu-i place asta deci ar trebui sa te inteleaga. Poate ca mama ta doreste sa continui cu handball-ul pentru a-ti mentine conditia fizica...sau nu stiu...In cazul asta spune-i ca mai sunt o gramada de sporturi in lumea asta si ca ai vrea sa mai diversifici putin. Sugereaza-i sa te inscrie la un alt sport care sa iti faca mai multa placere.

| IuliaIulia32 a răspuns:

Spune-i ca te faci mare si ai dreptul sa iei propriile decizii, daca spune ca esti inca mica, inseamna ca pentru ea inca mai esti fetita mica care sare coarda si se joaca baba-oarba cu prietenii. Tot ce vrea mama ta este sa aiba grija de tine si sa te ajute, dar poate si ea a jucat handbal si de aceea nu vrea ca tu sa renunti. Sper ca te-am ajutat.

| iUnPumnDeLaMine a răspuns:

Buna.Daca vrei sa te lasi de handbal poti sa ai spui mamei tale: Mami eu nu mai vreau sa ma duc la handbal ca nu imi mai place stii ca te iubesc si iti economisesti banii te iubesc din suflet si fami o favoare nu ma mai duce la handball da? (si atunci o pupi pe obraz) Si o sa te inteleaga bafta!