| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 18 ani. Nu am avut relatii sexuale pina acum. Cred cel mai probabil sun gay, am motive sa cred asta.
Vreau sa incerc sa-mi "corectez"orientatia. Chiar nu imi place sa fiu cum sint Ma gindesc ca cel putin in 1 an de antrenament a vointei sa reusesc sa-mi conving organismul ca imi plac fetele.
As vrea niste sfaturi, indicatii poate.
Posibil cineva a incercat si a reusit.
Sincer chiar vreau o familie. Nu ....nustiu ce.
HELP

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Salut!
Am si eu o intrebare.
Cum ai dedus ca e posibil sa fii gay?
Poate sunt eu idiot, prost, retardat. (nu neg)
Daca erai gay, trebuia sa stii ca esti gay. Totusi, te indragosteai de un tip si stiai asta.
Nu esti singurul care nu se simte excitat de filme/scene cu lesbi (tine de placerea si parerea fiecaruia, nu e ceva general).

Te simti atras de baieti/barbati?

Stiu, nu ti-am raspuns la intrebare, dar nu prea pari asa sigur de orientarea ta.

Spuneai ca esti un tip inalt, aratos, ca ai fost abordat de multe fete pe care le-ai refuzat de teama sa nu le dezamagesti.
Iti spun parerea mea de idiot fara diploma (da, nu am un document care sa imi ateste parerile tampite). Nu cred ca esti gay, totusi e posibil sa ai o oarecare latura bisexuala. (zic si eu)
Gandeste-te daca sigur esti atras de baieti sau daca nu cumva e altceva.

Oricum, daca esti gay si vrei sa ajungi straight, e cam greu.
Nu vad de ce nu ai adopta un copil in timp ce ai un partener de acelasi sex. (nu sunt foarte bine informat in aceasta privinta) Daca te vei indragosti de o fata si vei avea o familie cu ea, atunci nu esti gay. Nu iti poti schimba asa usor orientarea, doar te poti minti pe tine si poti sa te prefaci.

Totusi, te rog sa imi raspunzi la intrebare.
Esti atras de baieti/barbati din punct de vedere sexual?

| 0000DiMa a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Mersi de un raspuns complex! Da sunt atras doar fizic sau biologic, cum ar rebuie sa zic.

16 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adresaza-te unui psiholog.S-ar putea sa ti se para ca nu-ti plac fetele. Dupa o relatie cu o fata iubita iti vei schimba parerea.Este frumos ca doresti sa ai o familie si propriii tai copii.

| 0000DiMa a răspuns (pentru mira):

M-am gindit la psiholog, dar nu am incredere in psihologii din Moldova.

| DimLight a răspuns:

****, ai doar 18 ani. incearca intai cu o fata daca nu-ti place incearca cu un baiat. si exista si bisexuali, nu vad care e problema sa faci un copil cu o femeie sau o "mama surogat" si sa traiesti cu un barbat ..solutii exista, nu dispera

| 0000DiMa a răspuns (pentru DimLight):

Am privit porno lesby si nu ma prea excita! Porno nomal e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omg! pana la urma ce este un om daca nu are o orientare? mai este el om? oare au viata si personalitate? are rost sa vorbesti cu ei si sa stii ca exista? cred ca singurul motiv pentru care poti sa cunosti pe cineva e sa faci sex cu el!
ummmm, cred ca stii ca indiferent de cat de prost stau lucrurile, gay sau asexual poti sa fii atras romantic de o femeie, e uimitor cat de putini oameni stiu asta!

| unprietenaproape a răspuns:

De unde stii ca nu ti place sexul? mergi pentru o noapte la o c..., ea e experimentata
apoi. daca nu esti atras de fete deloc, cum vei reusi sa iubesti una, sa ai sentimente pentru ea si sa formati un cuplu, o familie, fericita

| Alisse a răspuns:

Gandesti rau. Adica iti plac baietii simplu accepta asta nu ai cum sa schimbi chestia asta. Eu sunt de acord cu homosexualitatea cu drepturile egale. Te sfatuiesc sa nu incerci sa te schimbi pentru gura lumii e viata ta e important sa fi tu fericit si implinit.

| 0000DiMa a răspuns (pentru Alisse):

Dar nu vreau sa fiu homosexual! Ma doare-n fund de gura lumii, eu vreau familie, vreau viata normala. Nu vreau ca din cauza ca mi se scoala la baieti sa-mi stric viata! Pentru mine placerea si fericirea nu-i acelasi lucru! Nu schimb fericirea pe placere!

| Alisse a răspuns (pentru 0000DiMa):

Ciudat ce spui, de ce ti-ai risca viata? Poti adopta un copil daca asta iti doresti sau exista in zilele astea mai multe oportunitati nu iti risti viata. Important e oricum sa fi fericit cu alegerile pe care le faci ca pe urma sa nu devii frustat.

| 0000DiMa a răspuns (pentru Alisse):

Cum adica sa-mi risc viata?

| Alisse a răspuns (pentru 0000DiMa):

Scuze am crezut ca ai scris "risti" si daca e vorba de a strica nu cred ca e corect ce faci, fugi de realitate dar e alegerea ta sper sa iti gasesti fericirea langa persoana potrivita happy

| Dodgge a răspuns:

Daca nu ai avut relatii sexuale pana la 18 ani, asta te face gay? Ai rabdare frate nu mai trage concluzii stupide. Poate doar nu sti sa abordezi fete, esti timid.

| 0000DiMa a răspuns (pentru Dodgge):

Ba nu-s timid. Is mereu in centrul atentiei. Sunt inalt, arat foarte bine. Din cauza asta a trebuit sa ignor multe fete. Simteam ca nu ma atrag. Chiar nu vreau sa dezamagesc vreo fata. Ar fi foarte urit din partea mea.

| DimLight a răspuns (pentru 0000DiMa):

Dezamageste-le da-le dracului, lasa dupa 27-28 te gandesti mai mult acum *** si da-le pace. oricum la varsta asta nici ele nu stiu ce vor

| 0000DiMa a răspuns:

Deci o sa incerc urmatoarea metoda. Renunt sa mai privesc orice tip de porno, sa ma masturbez sau orice altceva legat de sex timp de 4 luni. Deoarece am citit undeva ca de un viciu scapi undeva in atita timp. Dupa o sa incep sa privesc porno doar cu fete si sa-mi fac placere, pentru a-mi convinge organismu ca primesc placere doar de la fete. Eu sper sa functioneze.