| somebodynew a întrebat:

Zilele trecute m-am impacat cu fostul,X[dupa cateva luni].
Ziua urmatoare ne-am certat din cauza mea,dar tot el a fost cel care si-a calcat pe orgoliu si a facut sa ne impacam.
Alaltaieri era vorba sa mergem la un targ[eu cu el si alti cativa prieteni]dar el a stat cu alt grup,am vb foarte putin[doar daca ziecam eu ceva] m-a ignorat mai tot timpul.
Un baiat a profitat de asta si se tot dadea la mine, iar eu il lasam.
Si, ca si cum nu a fost destul s-a rugat ceva timp de mine sa il las sa ma tina de mana si pana la urma am acceptat[insa doar pentru 5-10 secunde]]
Aseara i-am reprosat lui X ca de ce m-a ignorat si el mi-a explicat ca trebui sa stau cu grupul lui, ca in grupul meu nu se simtea bine venit etc din cauza celuui ce s-a dat la mine si a fratelui.Ba chiar aflase ca baiatul acela s-a dat la mine [de la fratele tipului] si era suparat.
La sfarsit eu mia-m cerut iertare ca i-am tot reprosat acele chestii dar el nu prea parea sa ii fi trecut supararea.
Si azi de dim sigur era suparat deoarece abia daca a vb cu minecrying((

Va rog mult sa ma ajutati!
Imi pare rau ca am fost asa idioata.
Vreau sa ne impacam, sa fie totul ca inainte!
help me pleaseecrying
Dau funda si vot!

[si scuze ca am scris asa mult]

Răspuns Câştigător
| Ellie123 a răspuns:

Bun, deci se pare ca ai o problema...ce mi se pare ciudat este faptul ca voi atunci cand iesiti impreuna iesiti in grupuri diferite, adica prietenii lui nu sunt si prietenii tai si invers? in orice caz, pentru inceput ar trebui sa incerci sa afli adevaratul motiv pentru care este suparat pe tine si sa îi spui ca iti pare rau, ca vrei ca relatia voastra sa fie ca inainte, etc. Dupa aceea pentru ca relatia sa mearga bine ar trebui cred eu sa incercati sa petreceti mai mult timp impreuna, nu mi se pare normal sa nu aveti prieteni comuni si sa nu frecventati aceleasi grupuri de persoane ok? sper sa reusesti sa te impaci cu el.

| somebodynew explică (pentru Ellie123):

Avem mai multi prieteni comuni,doar ca in acea zi nu au reusit sa vina si ei[tot felul de motive].
Cei cu care era el, eu nu ii cunosteam, sau pus si simplu nu aveam treaba cu ei.
Iar cei cu care eram eu, din ce am inteles mai tarziu, nu se mai intelege deloc bine cu ei.sad
Oricum am vorbit cu el si acum ne intelegem mai bine.
Multumesc mult!:*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un lucru e clar: te iubeste!
Roaga o prietena de-a ta sa se dea la el... daca el accepta, ii vei reprosa si tu acest lucru si veti fi chit.
SAU...
Explica-i ca orice om greseste. Mai devreme sau mai tarziu.
Aminteste-i de vreo greseala de-a lui care te-a suparat (banuiesc ca este macar una) si spune-i ca tu l-ai iertat pentru ca il iubesti.
Spune-i ca si el poate gresi...caci nimeni nu e perfect.
Invita-l undeva ca sa va vedeti (parc, cofetarie, club etc.), dar fara prietenii vostri, si vorbeste sincer cu el. Incearca sa il alinti, saruta-l, mangaie-l si poate se va lasa dezmierdatbig grin.
Bafta!kiss

| somebodynew explică (pentru anonim_4396):

Acum cateva luni o fosta de a lui se tot dadea la el[si el ii facea jocul]si i-am reprosat totullaughing) si intr-un sfarsit ne-am impacat.
Multumesc pentru sfaturi!:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru somebodynew):

Ma bucur ca te-am ajutat!happykiss

| Nayuky a răspuns:

Acm serios de ce l-ai lasat e ala sa se dea la tine si sa te tina de mana..macar din respect pentr prietenul tau puteai sa il trimiti la plimbare.Si sa stii ca el nu trebuie sa isi calce pe orgolui daca tu esti vinovata intr-o cearta..Ar trebui sa iti ceri scuze foarte sincer si sa il rogi sa te ierte..ar fi dragut sa ii faci si un cadou. ceva semnificativ

| somebodynew explică (pentru Nayuky):

Mda stiu ca am facut o greseala ca l-am lasat,dar atunci era foarte suparata din cauza faptului ca ma ignora.
Si nu puteam sa il trimit la plimbare deoarece el era unul din cei cu care venisem si nu prea imi permiteam laughing.Si plus ca el chiar se comporta frumos cu mine, ma facea sa nu ma mai gandesc la X.
Acea cearta a fost din cauza faptului ca eu nu il lasam sa ma ia in brate, sa ma sarute etc si el s-a suparat si nu a mai vb cu mine.Dar eu am facut acele chestii deoarece ma enervase inainte.
Si oricum, acum nu mai este nimic de facut deoarece nu mai suntem impreuna.El ma evita cat se poate de mult, pe mess daca intra nu imi raspunde, ne-am intalnit zilele acestea dar el nici macar nu s-a uitat la mine...etc.Si pe deasupra,i-a mai zis unei amice ca eu vreau ca el sa imi dedice tot timpul lui, cu toate ca eu chiar nu am dat de inteles asa ceva.

Nu prea stiu ce are.s-a schimbat radical in doar cateva zile.
Prefer sa las totul asa. Daca vrea sa ne impacam, sa imi spuna, daca nu, cum el i-a zis acelei fete, poate oricand sa isi gaseasca alta prietena daca eu nu inteleg ce vrea.rolling eyes

Oricum va multumesc tuturor pentru sfaturi.:*

| Nayuky a răspuns (pentru somebodynew):

Tocmai daca nu era din gasca ta trebuia sa ii zici sa te lase in pace..Normal ca s-a suparat.

| Luiza45 a răspuns:

Ok ar trebui sa discuti serios cu prietenul tau si sa propui cateva iesiri numai cu voi doi. Tu ai grest fiindca l-ai lasat pe acel Y sa se dea la tine si iubitul tau a gresit pentru ca nu ti-a zis ca nu ii place grupul tau. Ce ar fi sa ii zici ca ai vrea mai multa atentie si sa stea cu tine. pentru urmatoarele intanliri renunta la grupuri..vezi daca e o inbunatatire.

| somebodynew explică (pentru Luiza45):

Stiu ca am gresit, dar, din pacate abia acum mi-am dat seama.
Pana acum ne intalneam in grupuri doarece cativa prieteni de-ai lui erau cu cateva prietene de ale mele si ne intalneam toti.
Oricum iti multumesc pentru sfaturi!:*