| LaurLAUR266 a întrebat:

Buna ziua. Am o problema mare. Nu pot pleca dintr-un alt oras deoarece am pierdut oricare sursa de venit si actele de identitate. Telefonul este pierdut. Nu stiu ce pot face. Voiam sa ma angajez, insa nu am actele. Am nevoie sa plec cu trenul insa nu ma iau controlorii. Ce mai pot face? Mentionez ca sunt fata. Pe mama am pierdut-o acum 2 ani. Nusdtiu ce sa fac. Sunt nedormita de 48 de ore, ma dor picioarele si imi este greu. Am doar 27 de ani. Ce pot face? Politia mi-a zis sa vorbesc cu cineva sa imi trimita bani.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu tatal, rudele sau prietenii tai, ca la 27 de ani esti ditamai femeia, capabila sa iti rezolvi singura problema.
Ori mergi la biserica si cere ajutorul, fiindca sunt multe biseri care au grija de cei fara casa si fara masa.

| VoidEternal a răspuns:

Daca ti-ai pierdut telefonul de pe ce dispozitiv scrii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta sate întorci acasă bani de bilet și să-ți iei ceva. pe drum până acasâ Pentru numele lui Dumnezeu și singurul său fiu in care in el își găsește plăcerea Isus din NazaretAmin. Da nu știu cum ai sa faci la graniță dacă îți cere pașaport ce te faci după nu știu dau eu pentru numele lui Isus și Dumnezeu că mintea scos în calea fac ce-mi sta și mie in putință să-ți ofer un mic ajutor sa ajungi acasă în România la ai tâi...și în țară. Am vrut să-ți scriu personal asta ție da nu-mi dă voie să-ți trimit mesaje niciun fel.

| LaurLAUR266 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt in afra.Ma aflu in Romania, ma aflu in Bucuresti. Ceea ce pot da este numele meu complet, poate pe un cont postal. sunteti aici, in Bucuresti? puteti sa scrieti pe mesaje, eu nu mint cu nimic, sunt la o biblioteca publica. mi am zis astazoii ca daca nu exista dumnezeu, sa nu mai exista, iar ca eu sa dispar definitiv

| KovacsB a răspuns (pentru LaurLAUR266):

Doamne ajuta.Si cum scoti banii de la posta fara buletin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește cu poliția să-ți facă o cerere la vamă sa poți trece vamă și graniță suna la poliție să-ți de-a ceva in semnătură ceva din ce țară ești? acum adică în ce țară te afli?

| LaurLAUR266 explică (pentru anonim_4396):

Politiea nu ma ajuta cunimic. Este indiferenta. Am mers astazi la 2 interviuri de munca care includea cazare si nu m au primit din cauza ca nu am acte sunt nedormita si mi e somn chiar toti oameni ma iau in rasnu stiu ce sa fac

| Dragobeta a răspuns:

1. Du-te la un adapost de noapte. Orice politist de pe strada te poate indruma unde il gasesti.
2. La politie sa-ti dea adeverinta in locul CI.
3. Tot la adapostul ala sa-ti faca legatura cu o organizatie care sa te ajute cu bilet pana acasa.

| KovacsB a răspuns:

Le-ai mai pierdut si anul trecut, este deja un obicei.https://www.tpu.ro/......n-nou-iar/

| Lidia09 a răspuns:

Scrie "aviz", "mi-am pierdut telefonul și portofel (culoarea și alte aspecte ale telefonului și portofelului) adulți aminte, poate l-ai uitat pe undeva, ultima oară pe unde ai umblat ci el? Cu cine ai interacționat, etc? O să le găsești și la lucru o să te angajezi. Nu te descuraja fii puternică și caută.happy