| Nicoleta1822 a întrebat:

Buna ziua, mi-a intarziat menstruatia (este regulată)si am facut 2 teste de sarcina si in timp de 10-20 min nu aparea nimic, a 2 zi cand le verificam aparea a2 linie puțin vizibila...sunt sau nu însărcinată? Ati pățit asa ceva?

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mai repeta testul peste 3 sau chiar 5 zile cu un test normal. Sau poți lua un test de sarcina digital deși este un pic mai scumpicel.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu siguranta nu esti insarcinata, dar dereglari hormonale tot ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cand ai facut testele!

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| dullcat a răspuns:

Buna.Testul se citeste pe loc, acela este rezultatul, nu ce apare dupa x zile.Ai instructiunile acolo, citeste-le.

https://www.donna-medicalcenter.ro/blog/test-de-sarcina.html

https://www.daciamedicalcenter.ro/test-de-sarcina.html

https://www.reginamaria.ro/......e-rezultat

| Eireann a răspuns:

Testul de sarcina se citeste cand scrie pe prospect, nu a2a zi. Nu stiu daca esti sau nu insarcinata - testul nu detecteaza hormonul specific sarcinii in urina - ori nu esti insarcinata ori e sarcina prea mica si corpul nu produce suficient hormon incat sa fie detectat in urina.

| ioana748 a răspuns:

Incercati un test de la alta firma sau o vizita la clinica unde vi se face test de sange si stiti sigur.

| blairelovesmusic a răspuns:

Mai fa cateva teste in zilele urmatoare ca sa fi 100% sigura daca esti sau nu insarcinata.

| sparklingqueen a răspuns:

Hei Nicoleta,mai fa niște teste de sarcina sa fi sigura, eu personal cred ca nu ești însărcinată, si menstruația regulata oricând poate fi dereglata, asa cum a zis unu de mai jos, adică dereglări hormonale si alți factori etc multă sănătate

| Saraaa2345 a răspuns:

Mai încearcă zilele viitoare sa faci un test sau 2. Nu te baza doar pe 1

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Saraaa2345):

A facut doua teste de sarcina ea asa spune, nu ai fost atenta cand ai cititintrebarea ei.

| Saraaa2345 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am fost atenta la întrebarea ei. Mno și dacă mai face unu sau doua peste câteva zile ce are? Cu cât e sarcina mai dezvoltata, cu atat se vede mai bine a doua linie