| KokoAndrutzaAly a întrebat:

Buna ziua, soțul meu are un frate ce nu l-a vazut niciodata, am copie dupa certificatul lui de nastere, stiu numele, data nasterii unde pot sa ma interesez sa dau de el? Va mulțumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa la rude sau la organul care emite cartile de identitate, SPCLEP sau DJEP, dupa caz.

| KokoAndrutzaAly explică (pentru Ioandelasal):

Mersi frumos rudele zic ca nu stiu nimic

| mi25 a răspuns:

Daca ai certificatul de nastere, acolo trebuie sa i si CNP-ul. Cei de la evidenta populatiei pot - daca vor - sa te ajute sa-i gasesti adresa, daca este in Romania.

| mi25 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ca acest lucru il poate face doar sotul tau, in calitate de frate, nu tu.

| AdioTPU a răspuns:

La poliție.