| ρinkie a întrebat:

Buna ziua TPU, am o intrebare importanta. Ieri m-am certat cu o prietena (BFF) de pe internet, pe messenger, spunea niste chestii de mine si de un baiat si m-am enervat si i le-am dat baiatului, a inteles ca e doar o simpla gluma si am mai vorbit cu el si am iertat-o, dar s-a suparat foarte foarte foarte tare, ca nu sunt de incredere, ca sunt nu stiu ce. Pe mine ma doare ca ea crede lucrurile astea, a spus ca se mai gandeste dar a spus niste lucruri foarte urate despre mine si m-am enervat... Adica era o simpla greseala, i-am explicat cum cred eu mai bine ca este doar o greseala dar nu crede ca sunt nu stiu cum sad Imi pare rau pentru ce-am facut. Ma crede si mincinoasa dupa cate lucruri (care de fapt sunt adevarate) pe care le-am zis. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog ajutati-ma! crying Fara raspunsuri rautacioase va rog crying

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi o greseala, greseala este ceva neintentionat. daca tu i-ai dat intentionat convorbirile voastre private unei alte persoane, atunci cu siguranta nu esti de incredere si nu meriti prietenia nimanui. Si asta nu este un raspuns rautacios, ci un adevar pe care ar trebui sa-l intelegi.

| ρinkie explică (pentru Brigaela):

Nu iau in semn rau, vreau sa spun ca nu a fos intentionat, a fost un gest de furie deoarece m-am enervat foarte tare, nu m-am gandit ca o sa se ajunga la asta sad

| Brigaela a răspuns (pentru ρinkie):

Deci nu poti spune ca este o greseala. Era absolut clar ca se va ajunge la asta, gestul tau este josnic. poti spune ca nu ai vrut sa te gandesti ca se va intampla asa sau ca nu ti-a pasat, dar asta este alta poveste. Un om cu minima onoare si demnitate nu ar divulga o conversatie persoanala, indiferent cat ar fi de furios, asa ca asta te poate duce la o singura concluzie.

13 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Cred ca mai mult ar fi vina ei, ca, pana la urma, ea a inceput. Mai poti incerca sa iti ceri scuze, iar daca te mai jigneste, incerca sa ii explici si tu ca, la urma urmei, ea zicea anumite chestii despre tine si acel baiat si ca ar fi fost si dreptul baiatului sa stie. Si daca si el a inteles ca era o gluma, atunci e in regula. Zi-i ca nu ar avea chiar nici un motiv sa fie suparata. Poti incerca mai tarziu sa o intrebi pe mess daca i-a mai trecut supararea si daca puteti vorbi ca sa lamuriti totul.

| ρinkie explică (pentru summertime):

Pana la urma, daca s-a suparat asa de tare, tot vina mea este. Oricum, am inceput sa cred ca si ea este cam nu stiu cum, deoarece prietenii adevarati se impaca, a spus ca se mai gandeste dar nu cred ca va mai iesi ceva bine din asta...

Răspuns utilizator avertizat
| MetalHead04 a răspuns:

Poi cere-i iertare fa-i un cadou adica bagai-l in posta ceva gen scrisoare si scrii tot ce vrei acolo puppy dog eyes asa a facut oprietena de-a mea oh go on si a mers puppy dog eyes si daca ati fost undeva la un magazin si vroiai ceva care i-ar fi placut si ei cumparai-l ..sau daca nu merge cu scrisoarea si astea vorbeste cu ea. daca nu vrea te dai offline la ea si gatalaughing))

| Rebecaaaa a răspuns:

Nu ai facut bine aratand acelui baiat ce ti-a scris prietena ta despre el. Asta trebuia sa ramana intre voi, iar tie daca nu iti placea faptul ca vorbeste de rau pe cineva trebuia sa ii explici ca nu e frumos ce face. Daca voi sunteti cu adevarat BFF atunci va veti impaca cu siguranta. Bafta:*

| ρinkie explică (pentru Rebecaaaa):

Stiu ca nu am facut bine, a fost o greseala de moment fara sa ma gandesc la consecinte, i-am explicat dar nu vrea sa ma auda, ca ea nu face ce zic eu, i-am spus ca este o sugestie si ca eu asa cred... dar uneori ma gandesc ca poate chiar nu i-am fost prietena buna dar acum este prima greseala, i-am spus ca "am fost BFF" dar a spus ca doar eu credeam asa, dar ne intelegeam foarte bine crying

| Rebecaaaa a răspuns (pentru ρinkie):

Daca ea crede ca nu ati fost BFF atunci ar trebui sa ii respecti parerea. Adica dupa mine tu ti-ai cerut scuze, ea este doar prea orgolioasa ca sa te ierte. Fii tare si incearca sa "traiesti" cateva zile ca si cum ea nu ar exista. Probabil ea o sa realizeze ca a exagerat cu supararea.

| Youkillme a răspuns:

Stiu si eu va trece cu timpul cind veti intelege ca nu puteti una fara alta, am mai multi prieteni buni insa am si o fata ca prieten bun recordul nostru cind ne-am certat a fost ca n-am vorbit o saptamana poate avea sa ne impacam mai devreme dar eram foarte ocupate in acea saptamana scolara si nici numi venea prin gind sa fac primul pas, fiindca voi fetele sunteti prea mindre...de regula eu o inreb ceva si gata a trecut supararea nu te ingrijora poate chiar mine vav veti inpaca...la aceasta virsta deseori avem neintelegeri cu prietenii deoarece asa se formeaza personalitatea noastra, te pup succese!

| Ana22229 a răspuns:

Fai un mic cadoas o bratarica facuta de tine si un biletel cu scuze si altele si daile si pleca si daca va vrea o sa-ti spuna sper sa va impacati succes

| ρinkie explică (pentru Ana22229):

Este o prietena de pe messenger, nu pot sad I-am spus de multe multe ori, vorbeste cu mine dar este foarte suparata si s-a rusinat pentru baiatul ala, chiar ma enerveaza ca sunt asa o persoana... stiu ca am gresit si i-am spus de zeci de ori dar nu intelege...