| raduradurr a întrebat:

Trec printr-o despartire si as dori sa stiu daca a fost cineva in situatia asta. Acum ceva timp, respectiv 6-7 luni am format o relatie cu o tipa. Tin sa precizez ca ea mi-a spus ca era indragostita de mine de pe vremea cand avea o relatie cu fostul ei. In relatia anterioara nu ii mergea bine deoarece el o batea, nu mergea la munca, o injura, isi aruncau reprosuri, lucra doar ea in casa, etc. Sa despartit de el, ne-am vazut ceva timp si ne-am combinat. La o saptamana ea s-a mutat la mine. Dupa ceva timp incepusem sa pun suflet, ne vorbeam frumos, ne respectam, ea imi spunea sa nu o las pentru alta, ca ea deja ma iubeste, ca eu sunt tot etc. Ca eu sunt un exemplu fata de fostul ei si tot asa. De ceva timp, mai exact o luna, o vedeam tot mai trista, tot mai debusolata, nu mai vorbea asa cu mine, era din ce in ce mai rece. Am incercat sa vb cu ea sa vad ce se intampla dar tot la certuri, intepaturi ajungeam. Pana acum o saptamana cand am vazut ca ea isi facuse alt cont de Facebook, si vorbea cu fostul. Am incercat sa remediez situatia sa incerc sa aflu ce se intampla. Intr-un final, acum cateva zile, mi-a marturisit ca ea inca are sentimente pentru fostul, care tin sa precizez ca a jurat ca nu mai merge la el pentru ca o batea, o scuipa, nu lucra, etc. Tin sa spun ca eu in lunile astea m-am purtat cu ea cat am putut eu de bine, cum nu m-am comportat cu nicio femeie pana acum, nu am jignit-o odata, sau sa ii reprosez ceva, tot timpul vorbeam frumos cu ea, ii cumparam flori, ii aratam ca o iubesc, era si este tot pentru mine. Pana acum 4 zile cand s-a hotarat sa se intoarca la fostul ei. Nu stiu ce s-a putu intampla, sau ce vrajeala a putut sa ii dea. Imi puteti spune si mie ce sa fac, ca sincer tot mai greu imi e fara ea, au trecut 4 zile de parca o trecut 2 ani. Mi-a spus sa nu o caut ca daca e de ceva ma cauta ea. (pentru ca eu cu fostul ei m-am certat din pricina ca cica el a stat cu ea si ca eu i-am luat femeia, si tot felul de motive.) In relatia asta eu nu cred ca am gresit cu nimic, sincer sa fiu, ea a ales sa punem punct... Imi e tot mi greu fara ea, stiind ca e cu fostul ei in pat... Dar intrebarea mea este, oare se v-a intoarce inapoi la mine? Sunt dispus sa trec peste toate chestiile astea pentru ca o iubesc, si sper sa nu gresesc. Spuneti si voi cum sa fac si daca credeti ca ar exista posibilitatea sa se intoarca inapoi la mine. A trecut cineva prin asa ceva? Multumesc si imi cer scuze pentru gramatica dar sunt foarte stresat si nu imi sta capul la asta in momentul asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să,, începem cu începutul,, unele femei sunt cu**e de alea mari și din punctul meu de vedere fosta ta face parte din aceasta categorie. Trebuie să fii bărbat cu cap și în special să folosești ce ai în cap. Îmi cer scuze pentru jigniri dar mi-aș dori să-ți deschid ochii. Tu in povestea asta ești orbit te lași prea mult condus de inima și din păcate nu e bine.
Iubita ta din momentul in care s-au mutat cu tine mie îmi pare că s-a folosit de tine dar cunosc situații similare și știu ce spun.
Unele femei iubesc sa aleagă Raul să fie făcute cârpe de iubiții lor și cred că unele o merita.
Tu trebuie sa fii bărbat să nu te faci preș in fata unei femei sau oricui, tu sa fii a doua varianta sa te rogi sa se întoarcă la tine asta niciodată mai ales pentru un om care nu merita un scuipat. Din cate ai scris aici chiar ești un băiat bun și trebuie să-ți găsești o fata pe măsură ta, nu gunoaie! Trezește-te la realitate!
Socializează sa cunoști persoane noi!
Individa aia nu e de tine! Asta e spre binele tău! Toți trecem în viața asta prin tot felul de experiențe frumoase și mai puțin frumoase care ne maturizează, învățăm din ele ca a doua oară să nu mai facem același lucruri greșite! Deschide ochii omulei!

| raduradurr explică (pentru anonim_4396):

La concluzia asta am ajuns și eu. ma doare da o sa treacă cu timpul. Băgați la cap din întâmplările altora sa nu pățiți la fel. Nu investiți sentimente aiurea și mai ales sa nu uitați sa va puneți pe voi pe primul loclasat. Mersi și numa bine

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Unele femei adora sa fie victime si chiar daca declarativ si-ar dori un nice guy langa ele, in realitate mereu se indragostesc de agresori. Ea evident se incadreaza in acest tipar, ramane de vazut daca si tu esti tipologia care mereu se arata disponibil si e gata sa le ierte orice. Firesc ar fi sa o uiti rapid, chiar daca iti vine greu sa accepti, nu e femeia langa care ai vrea sa iti traiesti viata. A doua oara va fi si mai rau.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Bravo tie ca esti cuminte, fi asa toata viata si ai sa vezi ce bine o duci.
Baietii cuminti nu prea sunt la mare cautare.
Asta nu insemna ca trebuie sa treci in extrema cealalta sau sa intelegi gresit termenul.
E stie cel mai bine de ce s-a intors la fostul.
Daca esti bleg si crezi ca ar mai merita o sansa, nu ai decat...

| kandaraki a răspuns:

Nu o mai cauta si excludeo definitiv din viata ta, fata e nedumerita si inca mai are sentimente pentru fostul, de asta si nu e cu tine sincera. Nu merita sa suferi pentru asa gen de fata - daca te cauta ii zici, sorry, intre noi nu poate fi ceva daca nu suntem sinceri, si gata, pa pa. Treci mai departe, iti vei gasi o fata normala!

| Victor453 a răspuns:

Am avut si eu asa situatie. Sa se intoarca la tine e posibil, dar nu-i de dorit, deoarece daca te-a tradat odata, te va trada si de mai multe ori! Poate ii place asta ca o bate si injura, calmeaza-te, totul va fi ok, durerea va trece. Iti vei gasi alta mai buna, iti promit, deoarece fetele apreciaza cand barbatii au grija de ea, se compoarta frumos, spun complimente etc, in ziua de azi rar se gasesc asa barbati, de aceea mai asteapta si inca vei alegere mare dintre femei si toate o sa te adore!

| leapșa a răspuns:

Si de ce vrei sa se intoarca la tine? Ai fost prea bun cu ea si ei nu i-a placut asta. Nu tine la tine, nu-i evident?
Din ce-ai zis aici, se pare ca ei ii plac astia alpha, care se impun si sterg cu ea pe jos. Tu i-ai totul dintr-o data, iar pentru ea asta a fost o schimbare la 180 de grade.
Fetele/femeile de genul asta nu se vor multumi niciodata cu cineva care le ofera totul pe tava.
Las-o sa stea cu fostul. Cat crezi ca va dura? Cateva luni, apoi va veni din nou la tine cand va da de greu.
Las-o, nu te merita. Cauta-ti o fata pe masura ta, care sa aprecieze ce-i oferi. Arata-i ca poti fi fericit fara, sa vada ce a pierdut.

| petitconseil a răspuns:

N-o mai cauta pentru ca nu e de tine.Ea il prefera pe ala care se poarta urat cu ea.In locul tau as rupe orce legatura, absolut orce legatura cu acea femeie care habar nu are ce vrea de la viata.Revino-ti cu picioarele pe pamant si gandeste-te ca tu nu meriti toate resturile si scursurile altora, ce abandoneaza altul, sa iei tu, nu merita ...intr-o zi vei Găsi o fata care va fi numai si numai pentru tine.Numai bine iti doresc.

| Tuderlus a răspuns:

Serial adevarat sa mor.