| raduradurr a întrebat:

Trec printr-o despartire si as dori sa stiu daca a fost cineva in situatia asta. Acum ceva timp, respectiv 6-7 luni am format o relatie cu o tipa. Tin sa precizez ca ea mi-a spus ca era indragostita de mine de pe vremea cand avea o relatie cu fostul ei. In relatia anterioara nu ii mergea bine deoarece el o batea, nu mergea la munca, o injura, isi aruncau reprosuri, lucra doar ea in casa, etc. Sa despartit de el, ne-am vazut ceva timp si ne-am combinat. La o saptamana ea s-a mutat la mine. Dupa ceva timp incepusem sa pun suflet, ne vorbeam frumos, ne respectam, ea imi spunea sa nu o las pentru alta, ca ea deja ma iubeste, ca eu sunt tot etc. Ca eu sunt un exemplu fata de fostul ei si tot asa. De ceva timp, mai exact o luna, o vedeam tot mai trista, tot mai debusolata, nu mai vorbea asa cu mine, era din ce in ce mai rece. Am incercat sa vb cu ea sa vad ce se intampla dar tot la certuri, intepaturi ajungeam. Pana acum o saptamana cand am vazut ca ea isi facuse alt cont de Facebook, si vorbea cu fostul. Am incercat sa remediez situatia sa incerc sa aflu ce se intampla. Intr-un final, acum cateva zile, mi-a marturisit ca ea inca are sentimente pentru fostul, care tin sa precizez ca a jurat ca nu mai merge la el pentru ca o batea, o scuipa, nu lucra, etc. Tin sa spun ca eu in lunile astea m-am purtat cu ea cat am putut eu de bine, cum nu m-am comportat cu nicio femeie pana acum, nu am jignit-o odata, sau sa ii reprosez ceva, tot timpul vorbeam frumos cu ea, ii cumparam flori, ii aratam ca o iubesc, era si este tot pentru mine. Pana acum 4 zile cand s-a hotarat sa se intoarca la fostul ei. Nu stiu ce s-a putu intampla, sau ce vrajeala a putut sa ii dea. Imi puteti spune si mie ce sa fac, ca sincer tot mai greu imi e fara ea, au trecut 4 zile de parca o trecut 2 ani. Mi-a spus sa nu o caut ca daca e de ceva ma cauta ea. (pentru ca eu cu fostul ei m-am certat din pricina ca cica el a stat cu ea si ca eu i-am luat femeia, si tot felul de motive.) In relatia asta eu nu cred ca am gresit cu nimic, sincer sa fiu, ea a ales sa punem punct... Imi e tot mi greu fara ea, stiind ca e cu fostul ei in pat... Dar intrebarea mea este, oare se v-a intoarce inapoi la mine? Sunt dispus sa trec peste toate chestiile astea pentru ca o iubesc, si sper sa nu gresesc. Spuneti si voi cum sa fac si daca credeti ca ar exista posibilitatea sa se intoarca inapoi la mine. A trecut cineva prin asa ceva? Multumesc si imi cer scuze pentru gramatica dar sunt foarte stresat si nu imi sta capul la asta in momentul asta. Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu ai procedat bine că i-ai acordat atât de multă atenție și grijă. Plus că te are la degetul mic și zic asta pentru că cică să nu o cauți tu, că dacă e, te caută ea. Sincer un bărbat nu poate accepta un astfel de comportament din partea unei femei, oricine ar fi ea. Din punctul meu de vedere cred că și-a pierdut interesul iar apoi s-a plictisit. Părerea mea e că n-ar trebui nici măcar să te mai gândești la ea, pentru că ei cu siguranță nu-i pasă de tine și cum te simți în lipsa ei. E timpul să-ți vezi de ale tale, mai ieși la o bere cu prietenii, mai ceri un număr de telefon la o tipă, etc. Femei sunt destule, nu-ți bate capul doar pentru una pe care nu o poți avea. Nu te merita oricum.

| CbCx a răspuns:

Din moment ce nu te prețuiește ce să faci cu o femeie ca ea? O să-ți fie greu, dar trebuie să gândești pozitiv. Sunt atâtea femei pe lumea asta, femei care te pot aprecia pentru cine ești. Ea nu te merita!

| Marlene123 a răspuns:

Offf. E cam greu sa uiti.Treaba e ca ea ti-a demonstrat ca inca il iubeste dupa cate i-a facut. i-a mai dat o sansa. Imi pare rau sa-ti zic dar cred ca s-a cam folosit de tine sa treaca peste, crezand ca v-a putea, dar se pare ca nu. A vazut ca sunt diferente mari intre tine si el. Poate i-a placut asta la tine ca esti mai ok cu ea, dar sentimentele ei tot la el erau. Nu-ti face sperante ca se v-a intoarce. Nu esti a 5 a roata de la caruta a nimanui, dar daca tu vrei sa fi nu e nici o problema.Eu zic sa-ti incarci timpul cu altceva sa nu te mai gandesti la ea, sa mai vorbesti cu alte fete, sa iesi cu prietenii, etc. Posibil sa-i placa baietii mai rai. Inimii nu ii poti poruncii. Succes!

| raduradurr explică (pentru Marlene123):

Multumesc frumos! O sa incerc sa trec peste.