| anonim_4396 a întrebat:

BunaTPU! an si eu nevoie de ajutor!

Dupa cum vedeti vin sarbatoriile si as vrea sa iau cate un cadou fiecaruia din familia mea[ma refer mai mult la parinti si fratelui meu, pentru ca buniciilor cam stiu ce sa le iau]

Voi cam ce mi-ati sugera?

As vrea cat mai multe idei[mentionez inca o data idei, exemple de cadouri nu site-uri, pentru ca asta am cautat si eu dar nu prea am gasit cine stie ce:doar lucruri scumpe!straight face sa va dau un ex:o ob d agatat la telefon costa in juri de 15 lei, exagerat de mult cred eu! deci am cautat degeaba pe net!]

asa ca va cer voua opinia!

Cele mai multe idei si mai ingenioase primesc FUNDA

si scuzati`ma daca am gresit categoria!

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Cumpara o rama mare si fa un colaj cu toata familia si oferale-o parintilor, iar fratiorului tau depinde si de varsta sa exista multe joculete sau jucarii care pot fi interesante si ieftine daca e mic, daca e mai marisor atunci trebuie sa aiba si el un hobby, fotbalul sau K1 sau formula 1 sau cine stie ce alte chestii si-atunci ii poti lua o minge, sau manusi de box, ori o masinutza. Daca nu vrei rama pentru parinti atunci cumpara-le ceva care le vor folosi de sarbatori, de exemplu mamei o bluza faina si tatalui bine-nteles, ori parfumuri, ori esarfa, sau ceva produse, ori poate vrea sa se coafeze fa-i o programare si du-o la coafat, tatal poate n-are o curea buna, ori cravata.Gandeste-te si tu cam ce ar avea nevoie.

4 răspunsuri:
| Catalina2000 a răspuns:

Pai daca vrei ceva ieftin poti sa confectionezi tu ceva.Eu de obicei asa fac big grin De exemplu anul trecut le-am facut un album dintr-o carte veche si cu paginile rupte, pe care am "modernizat-o" dupa care am adaugat poze cu toata familia dar in principar cu parintii de cand eram eu mica pana in prezent (il poti pune intr-o sacosa de cadou sau il poti impacheta dar nu uita sa pui un biletel din partea cui e, sau poate fi anonimwinking ) iar pentru fratele tau depinde de varsta dar te poti ghida dupa hobby-uri, de ex eu am o sora de 6 ani si ii place la nebunie sa deseneze asa ca i-am luat un set de acuarele.

Sper sa iti fie de folos ideile mele (ma rog nu sunt chiar multe dar oricum) :X

| Sweet_1111 a răspuns:

Mama : un parfum, un costum elegant, daca e interesata de lectura, o carte sau un set de vase(linguri, linguri mici, furculite si cutite)

Tata : un aparat de barbierit, o cravata sau pantofi eleganti

Fratele:Asta depinde si de varsta...
mai mic : hainute sau/si jucarii
mai mare:haine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea sa mergi la photoexpres unde sa iti faca niste cani sau tricouri sau ce vrei tu cu poza ta sau a lor

| jUsTc00nF1rM a răspuns:

Daca mama si tata fumeaza du-te si iale cate un tabuc costa doar 2. 50lei bucata big grin