| anonim_4396 a întrebat:

Care e varsta optima pentru un barbat sa devina tata?

Răspuns Câştigător
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

A deveni tata inseamna o responsabilitate incredibila, dincolo de betia cu prieteniilaughing Trebuie sa fii constient de statutul si obligatiile pe care le capeti odata cu aparitia puiului de om. Nu exista o varsta optima, ci un moment pe care tu sa-l consideri optim, in functie de cat de pregatit te simti. Provocarea este teribila. Eu am devenit tata la o varsta la care altii se pregatesc sa devina bunici, si nu e usor deloc. Dar e minunat. Bafta!

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca cel mai bine la 25 de ani.

auran
| auran a răspuns:

30 de ani

| kh1ss a răspuns:

Atunci cand este pregatit

| borsec a răspuns:

Atunci cand este destul de matur si constient de tot ce i se intampla.

| alexa a răspuns:

Nu cred ca este o varsta anume
depinde de maturitatea lui, cand se simte pregatit pentru a face pasul asta...
oriqm cred ca ar trebui sa treaca de 23 dupa parerea meabig grin
dar nici mai devreme nu e o problema(important e sa stie ca trebuie sa aiba grija de acel copil, sa ii ofere ceva bun pentru viitorul sauhee hee

| maryana5 a răspuns:

Nici la 50 nu e tarziu happy daca ti-l doresti cu adevarat...cine suntem noi sa-ti spunem varsta la care poti sa faci un copil happy

| allube a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai o siguranta financiara ca n-ai sa faci copii si apoi sa astepti ajutor de la stat sau sa traiesti din alocatia lor, cum sunt de altfel cazuri, iar in al doilea rand trebuie sa fie pregatita si mama pentru ca ea il creste, psihic vorbind.

| inna a răspuns:

Peste 30 clar

| liljhon a răspuns:

Cred ca intre 25-30 ani este cel mai ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsta optima este varsta la care te simti pregatit, matur pentru a avea grija de un copil, pentru ca nu e asa de usor cum pare. Si mai trebuie luata in considerare si casnicia pentru ca un bebe vine cu greutati uneori, mult stres si casnicia trebuie sa fie pe linia de plutire.
Cunosc persoane care sunt parinti la 22 de ani si altii abia la 30 au facut copil...deci depinde de fiecare persoana si situatie in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Atunci când ești pregătit psihic, moral, financiar și responsabil.
Poate fi la 25 de ani dar poate fi și la 40 de ani.
Sănătate.
Pa, pa.

| Bianca26bb a răspuns:

Dupa parerea mea, la 23 de ani e ok...big grinhappy...
Dar exista si oameni ce au facut copii la 40 de ani, so.big grin