| anonim_4396 a întrebat:

Care este reteta fericirii intr-o casnicie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlinnaV a răspuns:

Comunicarea si contactul intim. De cele mai multe ori o relatie se strica atunci cand cei doi nu mai sunt activi sexual, ba sunt prea obositi, ba nu mai au interes unul fata de celalalt, iar partea cea mai proasta e ca amandoi isi doresc o schimbare, dar niciunul nu comunica cu celalalt pentru a stabili o solutie comuna. A fi intr-o relatie (nu doar de casnicie) nu inseamna ca tu ca femeie sa incetezi sa te intretii pentru ca deja ti-ai gasit "fraierul" care sa te ia asa cum esti. Iar ca barbat, nu inseamna ca trebuie sa incetezi sa incerci sa o mai cuceresti (barbatii sunt fiinte vizuale, iar femeile sunt fiinte emotionale). Cand amandoi inceteaza sa faca aceste lucruri marunte, atunci incep deja problemele. Cei doi simt ca ceva s-a schimbat, iar in loc sa vorbeasca unul cu celalat despre aceste lucruri, prefera sa astepte ca celalalt sa ghiceasca in stele. Asadar, o relatie nu este mentinuta doar de catre o femeie, sau doar de catre un barbat. Amandoi trebuie sa munceasca din toate punctele de vedere si sa isi doreasca sa creeze o armonie intre cei doi. Amandoi trebuie sa inteleaga ca fiecare are anumite nevoi, iar aceste nevoi trebuie indeplinite de catre partener. Oamenii nu sunt greu de inteles daca stai sa ii asculti. Asa ca, asculta cu atentie ce vrea partenerul/partenera ta si totul o sa fie bine.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Banii si puterea, aia vor multe damblagite

Bula
| Bula a răspuns:

Secretul unei relatii de durata este sa stii ce- si cand sa vorbesti si sa faci, respectiv sa taci.

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu. Daca ambii parteneri il au pe Acesta, nimic nu ii poate opri. Ai auzit tu de vreo familie de crestini adevarati destramata?

| gabicoo a răspuns:

Secretul e sa fii surd mut și orb!

| Apokales a răspuns:

Sa nu-ti pese prea mult.

| aumih16 a răspuns:

Azi sunt banii! dar altadata a fost altceva! adica nu banii! altele! etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Culmea ca inca nu a pomenit nimeni de sex sau de partea financiara. happy

| Paula2018 a răspuns:

Comunicarea, rabdarea, respectul si sa nu fiti suparati in acelasi timp. happy

| Perfekt a răspuns:

Sinceritate, iubire si intelegere!