| WhiteProud95 a întrebat:

Care imi zice si mie o comedie in franceza, buna de dus la liceu..adica sa nu fie porcoasa...(in afara de Taxi) dau funda!

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Le chevre (The Goat), un film cu Pierre Richard si Gerard Depardieu, cu siguranta o sa va distrati. Pierre Richard a facut numai comedii, deci daca nu-l vrei poti lua altceva cu el. Louis De Funes a facut iar numai comedii, sunt mai vechi dar sunt "perle" de cinematografie

| deutzik34 a răspuns:

Chiritele sau chirita in provincie de vasile alecsandri.
http://regizorcautpiesa.ro/......-4989.html

| WhiteProud95 explică (pentru deutzik34):

Film..nu piesa de teatru.

| oompaloompa a răspuns:

Filmele cu Louis de Funès.

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

"Familia Tuche"

| Parizzianu a răspuns:

Tais toi! e unul dintre cele mai tari filme cu jean reno si gerard depardieu sau Wassabi sunt superbe amandoua crede-ma ti-o spune un cinefil