| Neimportant a întrebat:

Cât de importantă este familia pentru tine?

7 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Familia este mediul in care crestem, luam primele lectii de educatie si de cunoastere a lumii. Daca vom trai singuratici, fara familie, toate acestea ar fi cu mult mai greu de realizat. Pentru ca familia este cuibusorul tutoror secretelor, buchetul dragostei, a tuturor implinirilor, coltisorul necazurilor si floarea fericirilor.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu are rost sa comentez, zic doar atat: AERRRRRRRR, restul cuvintelor nu isi au rostul...love strucklove strucklove struck

| mgtow a răspuns:

Eu am parinti si cand o sa aiba probleme o sa-i ajut cum pot dar daca te referi la familie (nevasta si copil) nu o sa ajung acolo.

| negru30 a răspuns:

Cea mai importanta

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Ajungi in viata la o anunita varsta in care iti doresti o familie, asta ma poti contrazice acum, dar daca treci de 27/poate 30 de ani,iti vei da seama ca am avut drepatate si eu candva.
Pt mine familia este cea mai importanta,mai ales,copilu/copii sunt cei care prezinta maxima importanta!
Viata unui om sau a unei familii,este trista,fara insemnatate,daca,nu au copii!
Ei iti aduc si necazuri cateodata,dar fericirea numai cand ii vezi!
Eu ti ma scris despre o familie conjugala daca vrei s o numesc asa,iar daca vrei si familia cu care te nasti,adica parinti,frati,surori,normal,sunt cei mai importanti pana la varsta in care,decizi ca,vrei sa ti faci viata,sa te stabilesti la casa ta.
Dra ei intotdeauna vor exista in sufletul tau,pentru ca parintii sunt doar unii, iar deca ai frati/surori, nu te numesti ca esti singur!
Numai bine!

| cattttea a răspuns:

Este o comoara nepretuita!

| Tibisor123124 a răspuns:

Asta vreau sa stiu si eu dar nu gasesc.Dar eu cred ca familia este cea mai importanta din mai multe privinte.