| noemi99 a întrebat:

Pentru ce este importanta familia? care este importanta ei?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Familia e familie si ar trebui sa ocupe locul 1 in inima tuturor

| William a răspuns (pentru mona):

Parca ai fi mafiot italian laughing

| mona a răspuns (pentru William):

Cine rade la urma rade mai cu pofta.....vezi sa te pui bine cu mafia

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omul isi doreste familie pentru a fi fericit, sa aiba mostenitori (copii) sa se simta implinit ca isi realizeaza un viitor apoi are grija de el (sau nu daca nu a fost bine crescut) si pe alta parte are nevasta care il satisface la pat si e alaturi de el la bine si la rau, cazul se aplica si femeilor carora barbatul e capul de familie si na... In momentul de fata se cam duce pe apa sambetei familia daca multi/e vor doar distractie o viata intreaga.

| Liviu a răspuns:

Ei bine sa iti spun pentru mine familia ce inseamna(aici ma refer doar la tata)
Cand ma asez la masa sa mananc, sa fie cineva care sa imi bage sula-n coaste cand inghit 1 dumicat.
Atunci cand vreau sa repar ceva in casa,sau sa ma fac util,sa fie cineva care sa imi strice cheful, sa imi spuna ca nu fac bine, sa imi explice ca el n-are bani sa cumpere alte lucruri daca le stric vrand sa invat.
Scandaluri din nimicuri cate cuprinde...
Eu stiu, nu ma lasa sa cresc laughing
Vreau sa zic ca atunci cand imi impun punctu de vedere devine violent, omu are vreo 14 ani de box,se foloseste de intimidare ca deh,bibilica nu prea il duce.
Daca ar muri mi-ar fi mai bine fara el,as putea sa ma maturizez,sa cresc,sa pot invata unele lucruri care cu el nu le pot face,nu le pot invata...
E tatal meu, ' il iubesc ' dar mi-ar fi mai bine fara el, e vorba ca... ma simt mereu urat cu el acasa,fac tot posibilu sa plec pe la rude la cateva lunii ca sa scap de el. sa mai ma recreez,nu e in stare sa imi arate nimic,nu e in stare sa aiba rabdare cu propriul si uniculul lui fiu.
stiu doar sa tipe,si sa se faca inteles prin violenta.
AS prefera sa moarahappy
Si rog pe acei oameni care cred ca ma insel,sa isi tina pliscu, nu cred ca stie careva cum e sa traiesti cu un asemenea tiran care sa stie doar sa streseze omu si sa il faca sa ajunga la capatul puterilor.
Scandalurile se tin landra din motive banale.
Pentru mine asta e familia mea, cearta continuu daca as incerca sa ma afrim in un vreun fel.
El le stie pe toate, eu nu stiu nimic, sunt doar un nimic, asa sunt tratat de tata, so...cred ca am cea mai perfecta familie laughing
Stai si ma gandesc oare cum mi-ar fi fost sa nu am un tata? (oricum nici nu am simtit ca am un tata, ci doar un tutore )
Scuze de roman, cand ma apuc sa scriu de viata mea uit sa mai pun frana.

| Liviu a răspuns:

Familia e locu unde nu ar trebui sa iti fie jena sa iti spui problemele.(insa e contrariul uneori)
familia ar trebuie sa fie locu unde sa fi spirijnit nu unde sa iti bage sula-n coaste sa iti zica mereu " ti-am zis eu?" sau asa ceva prefer sa ma duc, la unii straini sa vb cu ei si in ultima instanta la parinti

| Alexoutza a răspuns:

Ce este familia?! Păi familia este de fapt iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sprijin, afectiune.

| Sory12 a răspuns:

Sincer pentru mine familia inseamna ca si cum mi-ar fi cel mai bun prietenhappy.Ei ii pot spune orce problema am cand altora nu le poti spune nimic ca nu te inteleg ca si eaahappy Importanta ei este aceaa ca ea te ajuta orcand si oriundee happy!

| noemi99 explică:

Ok. multumesc tuturor happy