| xFaith a întrebat:

Cateodata, prietenului meu ii place asa sa mergem la o terasa, parc, etc. impreuna cu prietenii comuni sau cu verisoara lui. Adica. cateodata simt nevoia sa mergem doar noi doi, singuri fara nimeni... Sau el mi-a spus ca putem merge la mare, sau la munte si cu " verisoara lui ".
Cum as putea proceda, in asa fel incat sa-i spun ca vrem sa mergem doar noi doi?

Răspuns Câştigător
| Cris06 a răspuns:

Depinde cat de des se intampla asta, adica daca e cateodata e ok, dar daca e mereu sau destul de des si va afecteaza relatia ii poti spune fara suparare ca tu il iubesti si iti doresti sa petreci timpul impreuna cu el si nu si cu alte persoane pup.

2 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Spune-i pur si simplu. Daca te iubeste cu adevarat trebuie sa inteleaga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este CÂTEODATĂ, atunci are şi el dreptul la viaţa lui, pe lângă viaţa voastră. O relaţie nu înseamnă să facă doar ce vrei tu. Dacă este CÂTEODATĂ nu văd nici o problemă. Mergi cu el, apoi mergeţi altădată împreună. Relaţiile astea văd că ţin prea mult de "dacă mă iubeşte, face ce vreau eu". De aia se şi sting repede, pentru că nu au loc să respire.