| Tzitzi12 a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste sa spun asa, imi place de un baiat foarte, foarte mult, insa nu stiu daca ma place. Vineri eram singuri la scoala si ne-am facut de cap intr-un fel. Baiatul pe care il plac a strigat in gura mare "O iubesc pe Cristina" in gura mare, iar Cristina, fara pe care o place nu il accepta ca iubit, el e foarte trist, ma rog Dar inainte sa aflu ca ei au fost impreuna si s-au despartit eram foarte apropiati, in pauze ori mergeam eu la banca la el ori el la mine, glumeam, vorbeam etc. Ma facea mereu sa rad... dar acum e altfel, cateodata nici nu ma observa ca sunt in clasa, iar alte ori se poarta super, vorbim etc. Cum imi pot da seama daca ma place? Cum as putea sa il atrag... Inca nu i-am spus ca simt ceva pentru el, dar o fata a spus ca il plac si sa inrosit. Cum as putea sa il "cuceresc"?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, deocamdata esti de domenilu papusilor si zic sa-ti vezi de ele si de invtatura, peste 5-6 ani, cred eu, esti potrivita pentru genul acesta de intrebari

| Tzitzi12 explică (pentru anonim_4396):

In primul rand am vazut fete si de 11 ani care pun asemenea intrebari, in plus ce te doare pe tine? Pun ce intrebari vreau cand vreau! Daca stii raspunsul bine, daca nu Pa-Pa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tzitzi12):

daca ai vazut fete de 11 ani care au iubit trebuie sa faci ca ele? iti dau un sfat, cea mai buna prietena a ta trebuie sa-ti mama, intreab-o pe ea cum a fost prima data cu iubirea, ai sa vezi ca te invata nu te respinge, eu parca ti-as carpii doua curele la fund laughing

| Tzitzi12 explică (pentru anonim_4396):

Uite eu chiar nu am chef de cearta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tzitzi12):

nu stiu daca m-ai inteles, doua curele la fund, ca maine poimaine auzim de tine prin cancan sau click de nu stiu ce, doamne fereste, ispravi ai facut, rusini-caaaaaaaaaa

| Tzitzi12 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu iti convine intrebarea mea apasa pe acel mare, mare X si rosu care iti va face foarte bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tzitzi12):

este un X alb intr-un chenar rosu, ceea ce trebuia sa fie si la aceasta categorie, adica nr-ul 16 intr-un chenar rosu, nu sa-mi vina fetitele cu mamicile de mana, ca la 11 ani nici bine pe starda nu poti merge, si sa puna intrebari gen tu, wwwwaaaaai ce rusine mi-ar fi :">

| Tzitzi12 explică (pentru anonim_4396):

Auzi stii ce? Super ar fi sa mai lasi tu calculatorul si sa iesi la aer liber, se vede cat esti de stresat. Sau daca nu stii raspunsul treci la alta intrebare! Streseaza si pe altii! Nu numai pe mine... Macar tu te auzi ( in cazul asta vezi )?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tzitzi12):

Macar tu auzi ce spui, nu tu te auz i rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l! Daca raspunde la sarut, te place, daca nu, nu. Dar nu cred ca te va refuza!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

In orice caz ar trebui sa ii spui ce simti pentru el in particular, pentru ca daca e cu prieteni ar putea sa rada de tine, orice baiat face asa cand e cu prieteni. si intreaba-l daca el te place, daca nu mai bine sa ramaneti prieteni, si asa o sa il poti tine aproape, si nu se stie ce va fi incontinuare

| Zambeste142 a răspuns:

Incearca sa fii prietena lui, o prietena foarte buna, incearca sa-i arati ca poate avea incredere in tine, mergeti impreuna la magazin dupa mancare, vorbiti cat mai des, chiar daca el nu iti da prea multa atentie tu devina placuta in asa fel incat sa-ti povesteasca despre suferinta sa. Apoi arata-i cat de minunata e viata cu tine fara sa se mai gandeasca la acea ''Cristina" pupa-l pe obraz, ia-l de maini si invartiti-va in clasa, sa aveti un anumit contac fizic si ce e cel mai important fii mereu zambitoare asta apreziaza cle mai mult un baiat, fa-i din ochi din cand in cand. Fii alaturi de el.

| Paduraru a răspuns:

Pai. cati ani ai? daca ai peste 15. ia-l in brate. pupa-l pe obraz. si din alea. si vorbeste cu el pe mess si zii ca il placi. eu ca baiat de obicei cam asta astept de la o fata. numa ca in general o combin eu pe ea tongue

| Tzitzi12 explică (pentru Paduraru):

Mie si mie destul de greu... sa il spun asa direct auzi eu te plac. Sunt mai timida. sa zic asa! Am 14 ani juma`.

| Paduraru a răspuns (pentru Tzitzi12):

Pai nu ii spune direct. il iei mai asa. pe ocolite ..il pupi. il chemi pe afara la o plimbare. si o sa inteleaga el ca il placi big grin