| elena_3644 a întrebat:

Ce ar trebui sa faci in situatia in care iubitul tau iti spune ca prietenul lui cel mai bun o inseala pe prietena ta si te roaga sa ramana intre voi si tu ii spui prietenei dar ea nu te crede.cum remediezi situatia incat iubitul tau sa nu mai fie suparat ca ai trecut peste el si nu ai tinut cont de ce te-a rugat?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Si iubitul e important si trebuie sa-l asculti..., si prietena trebuie avertizata...
Daca iubitul iti cere asa ceva, ii pasa doar de prietenul sau!
Pana la urma, si tu tii la prietena ta si e normal sa ii spui ca e inselata...
Hmm, e o situatie delicata, problema este la iubitul tau, sincer!
Daca isi apara prietenul infidel, gandeste-te ca ar putea sa te insele si el pe tine... Nu este normal sa fie de acord cu inselatul..., si sa tina asta ascuns, practic e de acord!
Ai grija..., in curand poti afla ca tu esti cea inselata...

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu, iubitul meu e un tip integru, nu s-ar supara pe mine pentru ca am spus un adevar.

| psiholoaga a răspuns:

Pai, si tu si iubitul tau sunteti responsabili. In primul rand, el nu trebuia sa iti spuna daca voia sa ramana secret; spunandu-ti, te-a pus intr-o situatie dificila fata de prietena ta. Apoi, tu ai gresit impartasindu-i prietenei tale un secret care nu te privea. De remediat... Cere-i iertare iubitului, explica situatia "intre ciocan si nicovala" in care te aflai si roaga-l sa te ierte. Iar data viitoare sa nu te mai puna in astfel de situatii...

mlm
| mlm a răspuns:

Asta depinde cu siguranta si de persoana, nu cred ca amica ta ar fi trebuit sa spuna la toata lumea ceea ce i-ai zis tu, daca i-ai zis i-ai facut un bine poate, dar faptul ca amicul tau s-a suparat, estedin punctul lui de vedere normal, stai linistita o sa isi revina, lasa-l in pace vei vedea ca isi va reveni.Noroc.

| cribus a răspuns:

Eu nu i-as fi spus nimic prietenei ...ai vazut? ea nu te crede, prietenul tau s-a suparat si cine a avut de pierdut TU! EU DE MULTE ORI AM FOST IN SITUATIA TA dar nu m-am bagat ca daca vrei sa faci un "BINE" pici de cacao

| J7anine a răspuns:

Cred ca ti-a spus gandindu-se ca vei spune si tu la randul tau prietenei tale..altfel putea sa-si tina gura. nu i se parea cinstit nici lui comportamentul prietenului sau, dar nu vroia sa-l "tradeze" si a preferat sa lase informatia sa-i scape printre degete...

| nicoleta_5825 a răspuns:

Pai in primul rand daca presupusul iubit nu ii spune prietenei mele despre asta, inseamna ca-i de aceeasi speta.

| loredanarotariu a răspuns:

Eu nu i-as fi spus prietenei mele asta pentru ca nu trebuie sa te priveasca relatiile altora indiferent cat de apropiat iti este unul din parteneri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-ai respectat cuvantul dat, meriti sa suporti consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAi intay trebuie sa te opui si tu putyn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ias spune ca nici lui nu i-ar placea daca il insel sai tina cinava ascuns...asa ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai faci asa ceva

| euu03 a răspuns:

Pei ar trebui sa iti vezi de treaba ta. Chiar daca simti ca te doare incearca sa nu te bagi, sau incearca sa ii bati anumite apropourii prietenei tale pentru a o pune pe ganduri si asa ai iesi si tu basma curata.winking :*