| ale_4786 a întrebat:

Eu am o prietena care a fost impreuna cu un baiat. Si odata cand s-au intalnit el l-a adus si pe prietenul lui la intalnire. Prietenei mele i-a cam placut tipul si au inceput sa vorbeasca pe mess si a aflat in cele din urma si iubitul ei si de atunci prietenul iubitului ei a devenit cam distant fata de ea si ultima oara cand au vorbit s-au cam cicalit. Acum ea s-a despartit de iubitul ei pentru ca si-a dat seama ca nu e intre ei ce a fost la inceput din cauza prietenului acestuia. Ea nu mai vorbeste cu prietenul exu'lui ei ca acum nu are motiv sa intre pe el pe mess, iar el este cam timid din cate mi-a zis ea. Ea se teme ca nu o sa-l mai intalneasca vreodata pentru ca stau in localitati diferite. Din cate mi-a zis cred ca si la prietenul exu'lui ei ii place de ea, dar pana acum nu s-a bagat peste ei doi, iar acum nu ar fi placut sa intre intr-o relatie cu ea din respect pentru prietenul lui care inca tine la ea si o tot roaga sa se impace cu el. Asadar intrebarea mea este : ce ar trebui sa faca prietena mea : sa intre in conversatie cu prietenul ex'ului ei sau sa se impace cu ex'ul ei ( desi nu prea mai tine la el ) numai sa se intalneasca cu baiatul care-l place cu adevarat? Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Wowhow a răspuns:

Pai e o vorbabig grinintre 2 baieti, alege-l pe cel de-al 2-lea. Daca iti placea cu adevarat de primul atunci nu te-ai mai afla in situatia asta.Adica eu ii sugerez prietenei tale sa nu se impace cu fostul ei iubit-chiar nu are sens, din moment ce s-a despartit de el tocmai pentru ca sentimentele ei nu mai aveau aceiasi intensitate. Din ce ai scris tu acolo, ea si prietenul ex-ului chiar se plac reciproc si atractia nu poate fi negata.Eu sunt convinsa ca baiatului ala ii place de ea, acum fiind mai rezervat ca sa nu-si raneasca prietenul, dar ca va accepta imediat sa fie intr-o relatie cu fata daca-i afla adevaratele sentimente. Ii uraz bafta! happy

1 răspuns:
| Lululul a răspuns:

Crede-ma ca am trecut prin ceva asemanator si stiu cum e....eu o sfatuiesc sa nu se impake cu candva pe crae nu place pentru ca tot ea are de suferit si sa isi faca tupeu sai zica acelui baiat ce simte pentru el sau sai spuna asta prin cineva daca nu are tupeuwinking as avea sa-i dau mai multe sfaturi... dar asta as putea sa fac pe mess. oricum sfatul meu e sa puna fericirea ei pe primuu locwinking funda?happy