| rockvandam a întrebat:

Ce as putea sa fac sa ma ierte prietena mea?
M-a tot iertat pentru chestiile pe care le-am facut,dar acum s-a suparat rau pe mine si de o saptamana nu mai prea vorbeste cu mine,nu ne mai vedem si e foarte rau asa.Dar oare ce sa inteleg, pentru ca atunci cand imi vorbeste o face zambind, si nu inteleg ce ar putea insemna asta.E suparata si in fata mea nu vrea sa arate asta sau vrea sa-mi dea o lectie buna...nu stiu
Va rog sa-mi dati cateva sfaturi cu ce as putea face.Eu am incercat sa-mi cer scuze, i-am dus flori(nu le-a luat)...Va rog sa-mi dati ceva sfaturi pentru ca nu vreau sa o pierd pentru ca o iubesc enorm de mult.
Sa va spun si de s-a suparat.S-a suparat pentru ca eu am fost invitat de niste prieteni intr-un loc sa petrecem.Prietenii astia care m-au invitat sunt si prieteni ei... avem prieteni comuni, ea e colega mea de banca ceilalti sunti colegii nostri(ati inteles ideea) si s-a suparat pe mine pentru ca nu am invitat-o nici eu nici prietenii astia ai nostri.
Ceva sfaturi utile? Pentru ca eu nu stiu ce sa fac deoarece e prima mea prietena

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

E destul de greu sa o impaci...
Lasa timpul sa treaca, nu o mai presa.
Comporta-te-te ca si coleg.
Vezi daca o poti ajuta cumva in legatura cu scoala Neconditionat.Fii atent la orice reactie, poate are nevoie de ceva, un pix, poate o notita.Ca din intamplare adu-i si ei haina cand plecati acasa dar doar atat.
Daca lucrurile evolueza bine, treci la urmatoarea etapa. Vorbesti cu ea, ii ceri scuze si ii oferi o ciocolata.

Data viitoare fi mai atent cu fata care o iubesti!
Ele au nevoie de iubirea si atentia baietilor.

| danay72 a răspuns:

Demonstreaza ca o iubesti prin fapte nu vorbe. Pe situl jw.org poti gasi unele articole utile la sectiunea cupluri si adolescenti.

| OvidiuDrg a răspuns:

Eu zic ca mai bine ii ziceai ei ca o iubesti enorm de mult si ca iti pare foarte,foarte,foarte,foarte,foarte,foarte,foarte,foarte, foarte, foarte, foarte rau,,, Si daca te va putea ierta, te dai ranit...suparat... Vezi tu, esti baiat mare, te descurci. Sfaturi nu prea avem ce sa iti dam. (vorbesc prin prizma tuturor)

P.S. Nu mi se pare motiv pentru care sa fie suparata pe tine

| rockvandam explică (pentru OvidiuDrg):

Pai...se pare ca pentru ea e motiv de suparare
Mersi

| diana2704 a răspuns:

Hei, fetele au nevoie de mai multe fapte de cat vorbe arata-i ofera-i totul! nu poti vraji o fata cu flori. fapte! fa ceva ca sa ii arati ca chiar iti pare rau, sper ca te am ajutat!