| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou i-ati face mamei voastre de ziua de nastere, daca singurul lucrul care stie sa faca e sa se certe si orice i-ai face zice si i-ati face cadou nu ii place? nimic n-o multumeste

Răspuns Câştigător
| fafnir a răspuns:

As ignora-o \o/

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

I-aş da o îmbrăţişare şi i-aş zice " La mulţi ani pentru cea mai bună mamă!" ăsta e cel mai frumos cadou care nu se cumpără cu bani.happy Şi sigur ăsta i-ar plăceahee hee

| ioanaioana a răspuns:

Sincer nimic, daca ar comenta ca de ce nu i-am cumparat nimic atunci i-as spune ca ei nimic nu-i place si ca n-are rost sa-mi folosesc banii pe lucruri care nu-i plac. Apropo:nu stiu exact daca ti-am raspuns bine la intrebare pentru ca din intrebarea ta n-am inteles prea multe

| PrecioussGirl a răspuns:

Mai eu mereu i-am cumparat mamei mele ceva ce avea nevoie sau ceva de suflet, care sa il aiba amintire.
si niciodata nu mi-a spus in fata ca nu ii place cadoul. sti cum imi dadeam seama ca nu ii place? nu il folosea laughing. il tinea pe la ea pe acolo, nu il arunca. insa niciodata nu mi-a spus in fata wai nu imi place. happy
toate mamele cearta, unele mai mult altele mai putin big grin. :* dar tot mama ta e.
si daca sa zicem spune ca de ce nu iai cumparat nu stiu ce lucru ii spui ca nu esti pe benii tai, i-ai luat si tu ce ai considerat si daca nu ii place data viitoare nu ii mai iei nimic.

| kuka a răspuns:

Un hug

| kento a răspuns:

Eu as vorbi cu ea cum ma simt si sa incerce sa faca o scimbare spune-i cum te simti atunci cand te supara

| Lavinia07 a răspuns:

In primul rand vreau sa mentionez ca nu i-as cumpara nimic absolut nimic! Si mama mea e la fel, dar i-am gasit cadoul perfect fara sa dau vreun ban! Scrie o compunere despre ea: calitati, ceva ce te-a impresionat, cateva defecte... Spune-i ca desi ai gresit ea te-a iertat! Poti s-o si decorezi! Si seara sa-i spui ca trebuie sa-ti verifice o tema sau inventezi tu ceva cu care sa o atragi sa-ti citeasca scrisoarea! Cand mama mi-a citit scrisoarea i-au dat lacrimele! Daca nu o sa-i placa nu stiu ce fel de mama ai.

| AfGanistaNu_4293 a răspuns:

Eu as zice sa ii cumperi un inel. ceva cercei frumosi. ceva ce sa trezeasca interes.

| Sebyutzu a răspuns:

Ii dai cu tigaia in cap