| IzabellaLove a întrebat:

Ce dansuri se fac la dansul sportiv? Explicati-mi putin despre ele, funda :*

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Exista 2 sectiuni in dans sportiv: standard si latino... Fiecare sectiune are cate 5 dansuri, in total 10 dansuri. Acesta este motivul pentru care mai auzi [daca te uiti] sintagma "campioni la 10 dansuri"
Ai 5 latino dupa cum spuneam: cha-cha-cha-cha, rumba, samba, Jive, passo doble si evident tot 5 dansuri dar standard: vals lent (Boston), vals vienez, slow fox, quick step si desigur tango - doar ca este tangoul european de concurs, diferit, cu mult diferit de cel argentinian. Am facut 4 ani de dans dar m-am lasat pentru ca nu poti castiga din asa ceva si devine ca un drog daca mai vrei sa faci si altceva in viata asta. Alegi viata profesionala sau viata sportiva, evident pana la un punct.

| IzabellaLove explică (pentru ywar):

Daca fac dansuri sportive ma ajuta la inaltime? Si 2. Pot alege eu standar sau latino?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gimnastica ritmica. Categoria grea.

| IzabellaLove explică (pentru anonim_4396):

Daca fac gimnastica ritmica mai cresc?