gbrltdr
| gbrltdr a întrebat:

Ce este mai important pentru voi-cariera sau iubirea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie imbinate. Fara iubire nu simti ca traiesti, fara o cariera te simti neimplinit. Fara niciuna esti nefericit.

32 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cariera si iubirea nu se exclud.Trebuie sa ai parte de amandoua.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Atat iubire cat si cariera sunt foarte importante in viata.

| Razvan a răspuns:

Cariera deocamdata

| EUSIATIT a răspuns:

Daca reusesti sa le ai pe amindoua e ok. dar e bine daca esti fericita[iubita]

| JeSa a răspuns:

Buna!, ambele deoarece se leaga!, Numai bine!

| monyk a răspuns:

Buna, amandoua conteaza, cate putin din fiecarehee hee, nu stiu, dar cred ca iubirea conteaza cel mai mult...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cariera in care te iubesti cu sefu'. Am auzit ca e la moda.

| Cryssy a răspuns:

Iubirea ete cel mai important lucru din viata noastra. Fara iubire nu putem trai. Si cine spune ca poate sa traiasca fara iubire, minte. Nu este nimic daca nu exista iubire.

| emy a răspuns:

Eu consider ca ambele. Dar, daca as fi nevoita sa aleg intre aceste doua variante, cred ca as alege iubirea.Nu poti fi fericit fara iubire, dar fara cariera, da.Cine spune ca e fericit cu bani multi, dar fara iubire, minte, sau se amageste cu apa de ploaie.

| sunt_fericita a răspuns:

Atunci cind este iubie ai totul inclusiv si cariera.deci,iubirea...

| cioko19 a răspuns:

Totusi..conteaza amandoua.
Dar fara iubire..nu esti implinit cu adevarat.

| zuzumic a răspuns:

Eu zic ca le poti avea pe amndoua si ca amndoua sunt la fel de importante... daca persoana iubita tine la tine cu adevarat stie ce e mai bun pentru tine... si este dispus sa te aibe in timpul liber big grin
oricum nu se merita sa muncesti 24 de ore din 24 si sa pierzi persoana iubita... mai bine mai saraci dar fericiti decat bogati singuri si tristi

| Brotacelu a răspuns:

Iubirea,

| Notme a răspuns:

Am 19 ani.am prieten si am intrat la facultate, in momentul de fata conteaza mai mult cariera pentru mine.parintii mi-au oferit ocazia de a invata fara sa fie vreo grija in familie din cauza banului, asa ca nu am de gand sa dau cu piciorul. Prietenul ma iubeste si daca chiar suntem facuti unul pentru celalat, atunci o sa fim impreuna si dupa ce termin de invatat nu?

| cornel a răspuns:

Iubireahappy

| Encore a răspuns:

La ce cariera am... iubirea laughing

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos lucru!love struck

| Sabwy a răspuns:

Cred ca conteaza totul... tongue Poate mai mult iubirea.

| yourfriend_1956 a răspuns:

Iubirea clar...

| daniela_1443 a răspuns:

Iubirea 90% iar cariera 10%.

| daniDeeDee a răspuns:

Cariera nu am big grin iubire am big grin deci iubirea tongue

| Ingerasull99 a răspuns:

Pai, este mai importanta VIATA! asta cred ca spune tot! nu pot trai nici cu, dar nici fara, una sau alta variante!

| elisa_2627 a răspuns:

Daca trebuie sa aleg intre cariera si familie as alege familia, dar daca trebuie sa aleg intre cariera si iubire as alege cariera.

| BiiBiis a răspuns:

Eu zic ca amandoua sunt importante in felul lor... Daca reusesti sa le dai timp amandurora atunci este perfect happy

| mihaelanikol a răspuns:

In ziua de azi iubirea trece prin stomac... daca nu mananci, te roade stomacul, devii nervos si te certi cu iubitul, deci nu mai e iubire.asa ca aleg cariera... happy

| mihaela_9665 a răspuns:

Amandoua.

| troxanici a răspuns:

Pentru mine e mai importanta iubirea, deoarece daca ai iubire cariera poti sa ti-o construiesti dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric iubirea. Cariera de piatra nu ma intereseazahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freud zicea ca "Echilibrul vietii consta in a iubi si a munci cu placere". Succes!