| StefaniaNeagu a întrebat:

Ce parere aveti de o relatie intre o fata de 16 ani si un barbat de 33?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Fara viitor!
O asfel de relatie NU va rezista oricat de mare e,, iubirea''.
In plus un barbat matur are anumite asteptari pe care fata probabil nu le poate,, onora''
NU reusi sa inteleg asfel de relati...
Probabil exista cupluri majore chiar cu diferente mari de varsta, nu stiu cate rezista in timp.Probabil au ceva ii leaga.

16 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pedofilie pe fata! tu copil, si el obsedat!

| LaLaura a răspuns:

Pedofilie, si ca acel barbat ti-ar putea fi tata sau un unchi happy
Iar acel barbat nu e un barbat adevarat, e doar cu numele, un barbat adevarat ar respecta aceasta limita de moralitate si legalitate si si-ar gasi una de varsta lui, nu un copil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pedofilie (nu chiar in sensul legal) dar moral, pedofilie

| PedoBarbie a răspuns:

Nu e normal așa ceva.

| grab a răspuns:

Misto de el, nasol de ea.
o sa se aprinda si o sa se consume cu o viteza care lui ii convine si pe ea o va consuma.
ar fi bine sa fie un maxim de 8-10 ani intre parteneri ca sa aiba totusi dorinte si ocupatii/pretentii din acelasi palier.
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea noastra o poti intui. A ta care este?

| Xpressurself a răspuns:

Foarte buna. un baiat mai matur

| StefaniaNeagu explică (pentru Xpressurself):

Ma bucur ac cineva este de partea mea. Daca tot veni vorba, intre timp, noi am luat o decizie... ca e mai bine pentru noi sa ne vedem mai rarut, un fel de a rupe relatia doar ca ne mai cautam din cand in cand sa vedem daca suntem ok. Acum ne vedem destul de rar, vorbim rar, dar inca e dragostea aia intre noi, vorba ta '' magic, asa-i? ''!

| Xpressurself a răspuns (pentru StefaniaNeagu):

Invatati sa va lasati unu pe altul sa mai si respirati happy

| NoName0x0 a răspuns:

Nu prea buna! Poate tipul ala e insurat si isi bate joc de anii tai frumosi! Cauta altul mai mic fiindca la 16 ani nu merita sa iti distrugi viitorul si nici nu esti pregatita sa incepi unul fiindca daca nu vrea doar sex, tipul vrea o familie si repede!

| StefanKogut a răspuns:

Din punct de vedere biologic totul este ok, nu exista incompatibilitati si o astfel de relatie se poate consuma fara probleme, din punct de vedere psihologic nimic nu e ok, pentru ca in nici un caz o fata de 16 ani nu este pregatita sa faca fata unei relatii de acest tip, din punct de vedere legal e infractiune pentru el chiar daca relatia e consensuala, pentru ca el ar trebui sa stie mai bine. Sfat: Daca vrei sa faci sex cu o persoana cu experienta (mai in varsta), fa-o cu una cu care sigur nu te vei mai vedea niciodata, stabileste-ti clar in minte ca e doar sex si fa-o doar o data, ca sa vezi cum e. Nu te implica emotional. De fapt nici macar nu poti avea o relatie cu un barbat care vrea o femeie, iar tu nu-i poti oferi decat, cel mult, o placuta si revigoranta companie de pat.
In privinta sexului, daca te decizi sa faci asta, ia in calcul riscurile privind BTS-urile, prezervativ obligatoriu pentru tot ce vrei sa faci, inclusiv pentru sex oral. Pregateste-te si pentru posibilitatea de a fi profund dezamagita de experienta.

| jrockfreak a răspuns:

Nu una bună. Înțeleg de ce te atrag ăștia mai maturi, am avut și eu perioade, dar încearcă să gândești logic: el, om deja trecut prin liceu, probabil și prin facultate, probabil o avut o tonă de relații eșuate și de nopți petrecute pe site-urile porno... Posibil să treacă printr-o criză de vârstă că nu mai e tânăr, că trece viața pe lângă el și tu ești un soi de confort prin tinerețea ta și da, poate are tendințe bolnave de pedofilie laughing Sau, Doamne ferește, e ceva traficant de carne vie, că e plin la știri de fete dispărute. Nu te complica cu din ăștia pentru că cel mai probabil duc lispă, dar mai ales să nu faci sex cu el sau alte lucruri serioase că atunci clar nu e de bine. Ai mare grijă de tine pentru că doar pe tine o să te ai toată viața și sunt sigură că vei găsi un băiat dulce mai apropiat de vărsta ta. happy

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Te-a luat de crescut?

| AtomiculXXX a răspuns:

Nu este o relatie normala

| Peter920 a răspuns:

Salut,nu e normal.Gaseste pe cineva de varsta ta.

| StefaniaNeagu explică:

Oameni buni nu intelegeti gresit laughing) nu e relatia mea! Am de facut un proiect la scoala si eu substrag cateva idei! Multumesc frumos pentru raspunsuri!