| lia a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta lege a lui Murphy :
" Calitatile care o atrag pe femeie la un barbat sunt cele pe care nu le va mai suporta mai tarziu"?

Răspuns Câştigător
| moonY a răspuns:

Cu timpul, daca iubire nu prea exista, intervine rutina.si dorinta de a'l acapara pe cel de langa tine.ideea aia tampita ca iti apartine si ca vrei tu sa'l schimbi.
vorbim aici nu numai despre calitati. exemplu? daca la inceput ti se parea extraordinar de incitant ca ii place sportul, dupa un timp nu mai esti dispusa sa accepti ca pleaca si el noptile la un fotbal cu baietii

12 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Foarte adevarata.Parca ar fi scris-o pentru minelaughing

| fabiola a răspuns:

Depinde de cat la suta folosesti mintea si cat la suta sufletul, cand alegi.Insa noi, femeile...Nu spun mai mult, sunt si eu femeie!

mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa aiba dreptate.Generalizarile sunt insa in acest caz nepotrivite. Mira

| lia explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri! happy
Consider aceasta lege, ca si altele a lui Murphy, adevarata si am vrut sa vad cate persoane sunt de aceeasi parere cu mine happy

| jedi_7867 a răspuns:

Coldplay a spus-o foarte fain: When you get what you want but not what you need...

| csintalan a răspuns:

...pentru tine este Anna, ...eu stiu,...(linisteste-te), ...glumeam

| irynna a răspuns:

Hm.nu m-am gandit la asta, probabil sa fie adevarat insa ar trebui sa pastram in minte calitatile ce ne-au atras la el, sa invatam sa ne respectam partenerul in sensul de nu incerca sa il schimbam, sa ne acceptam si sa ne iubim unul pe celalalt asa cum suntem.

| alonet a răspuns:

Eu as trata altfel lucrurile: psihologic vorbind totul tine de circumstante si imprejurari, asa ca daca te-a atras ceva anume la un barbat era ca intr-un acel moment erai vulnerabila la acel ceva ce te-a atras, si ca idee moonY isi merita fundita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cei 2 se despart, femeia ii va uri lui calitatile deoarece datorita lor el isi va gasi o alta femeie, iar parasita va suferi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum imi place mie sa spun: excesul de orice natura dauneaza grav, mai bine cand 2 se indragostesc treptat de felul celuilalt de a fi, asa nu vei avea mai tarziu surprize sau sufocari din partea unor klitati care te "inmoaie" la inceput si dupa cateva luni ai vrea sa nu le mai aiba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil. Din pacate Murphy asta are prostul obicei sa nu se insele niciodata. Moony are perfecta dreptate, scurt si la obiect. As mai adauga ca ambii parteneri au plusuri si minusuri. In timp si le descopera si daca nu mai exista dragoste, plusurile ramin in urma si vor fi vizibile numai minusurile.

| tiger a răspuns:

Timpul trece lasind urme, acele femei cred ca nu au timp sa se mai uite in oglinda