| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce parere aveti despre Cillian Murphy?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pana la aceasta revelatie denumita Oppenheimer, din punctul meu de vedere, Cillian Murphy a fost un actor sters, fara relevanta, comparativ cu alti actori mari
dar iata ca uneori se ridica pe culmile gloriei unul fata de care nu ai asteptari foarte mari
mie unul nu imi place in primul rand fizionomia lui
nici in Inception nu m-a impresionat fiind eclipsat de DiCaprio
este doar opinia mea, nu sunt critic acreditat, dar aici pe TPU putem sa ne dam si opinii personale zic, fata de intrebarile expuse

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Nu ai vazut serialul in care a jucat Murphy?

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Cred ca te referi la Peaky Blinders
nu l-am vazut, nu am Netflix ca sunt sarac laughing

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

De ce nu ai Netflix?

| J0B0MAT a răspuns:

Un actor foarte bun.Mi-au plăcut cam toate filmele cu el, dar în Peaky Blinders și Oppenheimer e magistral.

| AdrianaBacescu explică (pentru J0B0MAT):

Si Inception lui Nolan?

| J0B0MAT a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

E bun și ăla.Cillian nu e personajul principal, nu iese prea mult în evidență, personajul fiind de asemenea natură, dar își joacă și acolo partea bine. Starul e DiCaprio, iar filmul e printre cele care chiar merită văzute.

| AdrianaBacescu explică (pentru J0B0MAT):

Si trilogia Batman lui Nolan?

| J0B0MAT a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Batman cu Christian Bale? E cea mai bună serie cu batman după părerea mea, aș zice chiar cea mai bună din sfera cu supereroi.

| AdrianaBacescu explică (pentru J0B0MAT):

Esti fan Nolan?

| J0B0MAT a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Nu, de obicei nu știu cine regizează filmele.Doar dacă sunt bune sau nu.Nici nu prea îi știu pe regizori, pe actori(pe ce buni și mai cunoscuți)cel puțin, îi știu.Și de multe ori mă uit la un anumit film pentru că știu actorul și ceea ce poate. Oppenheimer de exemplu am bănuit că va fi bun în primul rând pentru că am văzut ce actori are, pe lângă povestea care era intrigantă. Regizorul nu prea m-a interesat, dar cred că și cel mai prost regizor ar fi făcut un film bun cu actori ca Robert Downey Jr, Cillian Murphy, Matt Damon, Emily Blunt, Rami Malek și efectiv toți actorii din film.Era mai greu să o dai în bară cu asemenea actori decât să îți iasă ceva wow.

| AdrianaBacescu explică (pentru J0B0MAT):

Dar filme vechi iti plac?