| Betty18 a întrebat:

Chiar crezi ca daca urasti o persoana dupa ce ai avut sentimente profunde ai iubit-o cu adevarat? Eu una nu cred. Eventual poate sa iti ramana indiferent, dar daca ai iubit cu adevarat, indiferent ce ar fi facut nu il urasti.

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Stii cum se spune ca de la dragoste la ura nu este decat un pas.Acum depinde si de raul care ti la facut aceea persoana si de cat de mult a gresit.
Dupa parerea mea cand ajungi sa ti enorm de mult la o persoana si aceasta iti bate joc de sentimentele tale si de tine, te va face mult sa suferi sunt aunii care din acel moment incep sa urasca aceea persoana desi tine mult la ea, iar alte persoana care incerc sa mearga mai departe chiar daca le doare si nu ajung sa urasca aceea persoana.Aici depinde de fiecare dintre noi.
Sincer si eu iti spun ca si fostul meu prieten care ma ranit de atatea ori si m-a facut sa sufar, din contra eu nu il urasc ci inca mai tin la el in ciuda la tot ce mi-a facuthappy

| TiffanyღBJ a răspuns:

Depinde cat rau ti-a facut persoana respectiva si cat de mult suferi...

| laurcic a răspuns:

De la dragoste la ura este un singur pas. Tacmai din dragostea profunda cand ajunge sa te dezamageasca te poti schimba peste noapte.O persoana care iubeste cu adevarat poate fi ranita foarte usor.Si ramane indiferenta si sentimentul de amici. Pupica

| smokehearb a răspuns:

Dragostea se transforma usor in ura,, daca ai fost ranit o sa cauti razbunare si o sa ajungi sa o urasti pe acea persoana,, da poti sa iubesti o persoana cu adevarat si dupa sa o urasti din tot sufletu