Cred ca suna putin ciudat dar...
Sunt impreuna cu o fata iar eu inca nu am avut primul sarut iar ea cred ca da, ce ar trebui sa fac? Imi e rusine sa ii spun ca nu am avut inca primul sarut, deci cum sa o fac sau ce sa fac?

29 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Intai o pupi, apoi o saruti.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dude, primul sarut e primul sarut cu fiecare fata
nu trebuie sa ii spui nimic, daca te simti penibil
totul e sa nu eziti si sa iti pui tot sufletul in sarutul ala, si ea o sa simta ca tii la ea
inca odata, SA NU EZITI, daca eziti, ea nu are de unde sa stie ca nu ai experienta, si o sa creada ca ea e de vina pentru ca tu de fapt ai dubii si deci nu tii la ea

| StrongHeart a răspuns:

O pupi si gata laughing

| cfrtobias a răspuns:

Voi va vedeti zi de zi sau aproape? si va scrieti? sau tu crezi ca esti cu ea si parerea ei e alta happy

Pai, am fost prieteni buni, mie imi placea de ea dar imi era putin frica de refuz si sa stric prietenia dar pana la urma i-am zis si acum suntem impreuna, ne vedem destul de des

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Nu stiu ce sa zic, mai demult eram cu o fata si ne pupam, pana la urma m-a inselat si nu mi-a zis, daca nu te pupa sau incerci sa o pupi si ea refuza atunci ceva nu e bine in relatia voastra, acum si eu is singur de atunci, faci cum crezi

Deci sa inteleg ca prima data ar trebui doar sa o pup?

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Daca ea nu te pupa si nici tu cineva trebuie sa faca primul pas, eu 1 n-as accepta sa fiu cu cineva impreuna si sa nu ne pupam... asta parca iti e a 2a iubita, cu prima ea te-a pupat?

Eu am intrebat ce sa fac prima data? Sa o sarut sau sa o pup? Si cum sa o fac?

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Cum crezi ca e bine...

| cfrtobias a răspuns:

Ai reusit?

In weekend ma intalnesc cu ea

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Destul de naspa, de va vedeti odata sau de 2 ori in weekend doar intr-o saptamana..., probabil sta mai departe de tine asa-i?

Putem iesi mai des dar momentan am fost racit si mna

Dar ce spui sa fac prima data? un simplu pupic sau sarut?

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Sarut pe gura, da simpla... da tu faci cum vrei, poate ca daca pupi pe obraz e ca si cum ati fi prieteni... apoi vezi tu cum faci ca dupa dai vina pe mine laughing

Gen de ala de o secunda sau ce ***?

| cfrtobias a răspuns (pentru Unknown192743):

Cate secunde vrei tu sau minute, eu ziceam cum o zis colega de aici https://prnt.sc/10j1pbj

| Marius22222222222 a răspuns:

Tu ceri sfaturi cum sa o saruti da ai relatie. Bun asa...copii de 8 ani care nu au jucarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având in vedere că studiile arată că un bărbat în general, are in jur de 4-7 partenere întreaga viață, iar o femeie are de 4 poate chiar 5 ori mai mult experiență unuia.
Nu ar trebui sa-ti faci griji, sau complexe pe tema asta, cu siguranță a avut unul mai praf decât tine. Daca ești cat de cat decent, și săruți nici bine dar prost. Atunci o sa stea cu tine, nu trebuie să-ți faci probleme, partea mai interesanta ar trebui sa fie pentru tine sa îți perfecționezi sărutul. A doua oara sa fie mai bun.

| Mopmop a răspuns:

Raspunsul e chiar in intrebarea tahappy De ce nu ii spui mai in gluma mai in serios: stii? eu nu am mai sarutat nici o fata pana acum. Oare cum o fi? Si daca te place si e o fata inteligenta se prinde ea si te saruta! Dar cauta un loc mai retras gen pe o banca in parc. Nu stiu...o idee. Poate merge.

| NarcisIfrim a răspuns:

Primul sărut e cel mai penibil dar si cel mai sincer.Nimeni nu s-a născut învățat. Uita-te la ea, numară până la 3 și la patru o săruți.Ea nu o sa facă niciodată primul pas, și crede-mă iși dorește la fel ca și tine sa o săruți mai repede.
Dar nu e problemă, dacă nu o faci tu curând, o face altul.

| AlexValentinn a răspuns:

Ca sa vezi daca vrea sa se sarute cu tine sau nu, puneti-va pe o banca unul langa altul, luati-va in brate si apropie usor capul tau de al ei, dar nu iti duci direct buzele pe buzele ei, le duci pe frute, ii dai un pupic pe frunte apoi incerci sa duci buzele usor usor sa le cobori spre ale ei, iar daca nu isi misca buzele inseamna ca vrea sa va sarutati, daca intoarce un pic capul inseamna ca nu vrea. Suna un pic cam ciudat, dar e mai bine asa sa procedezi mai pe slow, nu te intalnesti cu ea si bagi buzele la inaintare direct in ale ei, sau daca vrei poti sa o intrebi direct daca vrea sa va sarutati.

Dar eu nu stiu sa sarut... asta e problema

| AlexValentinn a răspuns (pentru Unknown192743):

Bine, atunci nu o mai saruta niciodata.

A, tu te ai nascut stiind asa-i?

| AlexValentinn a răspuns (pentru Unknown192743):

Da, vezi ca stii

Sau ar trebui sa vorbesc cu ea? (Nu e cam rusinos)laughing

| anonima38479339 a răspuns:

Ar fii bine să îi spui fără să ai vreo teamă, nu ar avea de ce să râdă ba mai mult ar fi mândră că ea ar fi primul tău sărut! Spune-i pur și simplu și după înceracă să o pupi normal fără limbă sau ceva de genul, după ce vă veți pupa puțin mai mult ve-ți încarca mai mult și atunci ai să vezi că pe parcurs ai să prinzi ideea, dar la început e scârbos, până te învețirolling on the floor
Fără rușine, toți am trecut prin astarolling on the floor)